PODZIEL SIĘ

Eupen 24h The Clash of Champions, czyli Zderzenie Mistrzów. Pod takim tytułem w najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja prestiżowej belgijskiej imprezy 24-godzinnej dla kartów czterosuwowych. Na torze w walońskim Eupen jak każdego roku pojawią się również Polacy. Tym razem w dwóch drużynach. My liczymy na zespół BRT, w którym znalazło się sześć nazwisk doświadczonych i błyskotliwych kierowców. To obecnie jedni z najlepszych polskich halowców.

BRT od kilku lat występuje w 24-godzinnym wyścigu w Eupen. Impreza od 2014 roku rozgrywana jest na nowym torze halowym, który zastąpił poprzednią arenę. Właśnie w 2014 roku jedna z polskich ekip zajęła najwyższa pozycję w długodystansowych zawodach. Team Poland uplasował się wówczas na czwartej pozycji w gronie 29 zespołów, …w belgijskich 24-godzinnych zawodach w Eupen. Tym razem w zawodach wystartuje Racing Center Team Poland, który będzie drugą ekipą z Polski..

Polacy w Eupen w 2016 roku.

Natomiast pierwszą polską drużyną, na którą liczymy jest BRT. Tworzą ją doświadczeni Mariusz Książek, Artur Pel, Michał Gutt i Paweł Kołodziej oraz dwójka debiutantów Jarosław Kamieniarz i Przemysław Chlebosz. Ci dwaj ostatni po raz pierwszy wystąpią w tej imprezie. Będzie to również ich pierwszy zagraniczny start w długodystansowym prestiżowym wyścigu zagranicą.

– Generalnie to od trzech lat wiedziałem, że kiedyś pojadę na te zawody. Ale dopiero od roku wiem, że będę tam na pewno. Od momentu kiedy BRT zaprosiło mnie do siebie – mówi Przemysław Chlebosz, znany z wielu halowych imprez w naszym kraju. – Od roku czekałem na ten moment. Cały ostatni sezon halowy jeździłem z myślą o Eupen.

Przemysław Chlebosz

Ekscytacji nie ukrywa również Jarosław Kamieniarz, drugi z debiutantów w belgijskiej imprezie w polskim zespole. Dwukrotnego mistrza Dolnego Śląska w kartingu halowym jeszcze kilka dni temu widzieliśmy w zwycięskiej ekipie BRT podczas łódzkich zawodów endurance w 15-godzinnej morderczej walce na Racing Center Łódź.
– Jestem niezwykle podekscytowany tym startem. Zwłaszcza, że mamy duże wsparcie ze strony sponsorów. Co do samej imprezy to chłopaki mnie „złapali”, określili cel, z nimi mam szansę to zrobić… Od siebie mam cztery miesiące ciężkich przygotowań i pracy nad sobą. Fizycznej i mentalnej. Mamy super team. Wszystko działa. Czego chcieć więcej?

Jarosław Kamieniarz

Trzeci start w Eupen zaliczy Michał Gutt, który ścigał się tam już dwukrotnie. Raz w 24-godzinnym wyścigu, który pamięta doskonale. – To bardzo ciężka i specyficzna impreza. Wymaga niezwykłej wytrzymałości, taktyki i umiejętności. Występuje tam wielu mistrzów świata w halówce. Wybitne grono kierowców halowych.
Istotnie, w tegorocznych zawodach na torze w Eupen pojawi się kilka znaczących nazwisk w halowym świecie kartingu. To między innymi zwycięzcy światowej imprezy KWC Belg Mathias Grooten oraz Holendrzy Rico Haarbosch i Ruben Boutens, wszyscy w zespole Bluestar, drużynie ubiegłorocznych zwycięzców.

Nie zabraknie również wielu innych zawodników, którzy odgrywają kluczowe role na krajowych podwórkach. W Eupen zobaczymy 21 drużyn i ponad 100 kierowców. Impreza rozpocznie się w sobotę i potrwa …24 godziny.

fot. Karting Eupen, Krzysztof Lorek
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here