PODZIEL SIĘ

Kartingowe Grand Prix Białegostoku na torze Sadkarting zakończone. W miniony weekend odbyła się ostatnia odsłona białostockiego cyklu, który wyłonił zwycięzców w dwóch kategoriach. Ścigano się na wózkach rentalowych marki Sodi RX8.

Filip Kozłowski w kategorii Max i Marcin Malinowski w kategorii Senior. To zwycięzcy cyklu Katingowego Grand Prix Białegostoku. W trakcie całego sezonu i pięciu odsłon challenge’u sklasyfikowano 48 uczestników rywalizacji. Wygrali białostoczanie, choć w stawce obu kategorii nie zabrakło zawodników spoza Podlasia.

W kategorii Max w ostatniej rundzie tryumfował Filip Kozłowski, zwycięzca całego cyklu. Białostoczanin wyprzedził w rywalizacji Stefana Grzmota i Krzysztofa Kowaluka, którzy zajęli odpowiednio drugą i trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Stawkę startową ostatniej rundy uzupełnili Maciej Jaworski, Paweł Rudziński i Tomasz Siekierski. Wszyscy uczestnicy to białostoczanie.

Z kolei w kategorii Senior zwycięzcą ostatniej odsłony cyklu został Piotr Sacharczuk z Białegostoku. Drugą pozycję zajął Marcin Malinowski, a trzecią Arkadiusz Grygoruk. W finale tej kategorii widzieliśmy również Mateusza Śliwowskiego, Piotra Naliwajko i Patrycję Kowaluk, jedyną kobietę w całym cyklu. W kategorii seniorskiej również wystąpili przedstawiciele stolicy Podlasia.

Podobnie jak podczas pierwszej odsłony cyklu, tak i w finałowej rundzie zwycięzcy rywalizacji otrzymali atrakcyjne nagrody. Kierowcy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali wędzoną szynkę – nagrodę firmy Biebrzańskie Smaki, która przyciągnęła uczestników obu rund Grand Prix.
Dodatkową nagrodę ufundowaną przez wyczynowy team JR Racing otrzymał Marcin Malinowski. To testy w wyczynowym profesjonalnym wózku serii Rotax.

Kartingowe Grand Prix odbyły się w tym sezonie pod patronatem Polskiego Kartingu. Każda runda z była relacjonowana na żywo. Organizatorem cyklu był tor kartingowy Sadkarting w Białymstoku Konrada Bujalskiego. Partonat nad imprezą objęli Platon TV, Radio RMF Maxxx, Radio Białystok, Radio Akadera, TVP Białystok, Bialystokonline.pl, Bia24.pl.

Sponsorem nagród był Sadkarting, Hurtownia Storczyk oraz Biebrzańskie Smaki.

Klasyfikacja generalna kategorii Max
1. Filip Kozłowski (Białystok) 259 punktów
2. Stefan Grzmot (Białystok) 124
3. Krzysztof Kowaluk (Białystok) 119
4. Artur Pel (Łódź) 62
5. Paweł Kołodziej (Lublin) 61
6. Paweł Rudziński (Białystok) 58
sklasyfikowano 21 kierowców

Klasyfikacja generalna kategorii Senior
1. Marcin Malinowski (Białystok) 198
2. Arkadiusz Grygoruk (Białystok) 168
3. Piotr Sacharczuk (Białystok) 152
4. Błażej Gajda (Białystok) 87
5. Mateusz Śliwowski (Białystok) 71
6. Przemysław Chlebosz (Warszawa) 50
sklasyfikowano 25 kierowców

fot. Paweł Surynowicz (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here