PODZIEL SIĘ

Rotax Trofeu Portugal jest ostatnią imprezą przed listopadowym Grand Finlas na torze w Portimao. To ostatni trening przed światowa imprezą. Po raz kolejny zobaczymy w niej polskich kierowców, którzy w tym tygodniu trenowali w Algarve. Do ostatniej rundy pucharu Rotax w Portugalii zgłosiło się 95 kierowców.

W 2015 roku, kiedy Grand Finals odbywał się również w Portimao w ostatniej rundzie portugalskiego Rotax wystartowało pięciu polskich kierowców. Dwóch z nich zobaczyliśmy wówczas na podium. Jakub Greguła i Sławomir Murański zajęli odpowiednio trzecie miejsce wśród juniorów i drugie w DD2 Masters. Teraz znów zobaczymy ich w akcji, ale do rywalizacji dołączą również inni Polacy.

Polska ekipa na Grand Finals będzie liczyć w tym roku 12 kierowców. Większość z nich zobaczymy w zawodach Trofeu Portugal. W Portimao zaprezentują się Karol Jurmanowicz w DD2 Max, Sławomir Murański i Tomasz Ferdin w DD2 Masters, Piotr Wiśnicki i Kamil Donicz w Junior Max, Jakub Greguła i Mateusz Kaprzyk w Rotax Max Senior oraz Jonathan Madden w Micro Max. W rywalizacji nie zobaczymy Kacpra Bieleckiego, Karola Kręta, Maksymiliana Obsta i Macieja Gładysza. Cała czwórka testowała jednak w Portugalii jednak nie zdecydowała się na start w zawodach.

W portugalskiej imprezie zobaczymy również wielu kierowców z Europy, którzy podobnie jak Polacy chcą odbyć ostatni trening w rywalizacji przed Grand Finals. To doskonale znani polskim kibicom zawodnicy uczestniczący w międzynarodowych seriach. W DD2 Max zobaczymy między innymi Fina Joela Aaltonena, Węgra Imre Birizdo czy Mihailsa Budovskisa. W DD2 Masters wystąpią Estończyk Priit się, Łotysz Ilija Aloskins czy Belg Christophe Adams.

W grupie juniorów zobaczymy Estończyka Karla Marcusa Seia, Łotysza Matvejsa Makusinsa czy Węgra Benca Valinta. Z kolei w kategorii seniorskiej wystąpią Estończyk Ragnar Veerus czy Węgier Zsambor Kovacs.

Zawody rozpoczynają się w sobotę treningami wolnymi. W niedzielę czasówka i dwa wyścigi finałowe.

fot. Marek Wyrzykowski, Kuba Rość
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here