PODZIEL SIĘ

Victor Obarzanek z Uniq Racing został zwycięzcą ostatniej rundy Rotax Euro Challenge rozegranej na włoskim torze w Castelletto. Polak okazał się najszybszy w finałowym wyścigu kategorii Mini. To pierwsze zwycięstwo Victora w tym prestiżowym europejskim cyklu.

W Castelletto wystartowało trzech polskich kierowców. Obok Victora Obarzanka, który rywalizował w kategorii Mini Max wśród juniorów zobaczyliśmy Sylwestra Aleksejevasa i Jerzego Spinkiewicza (wszyscy trzej z Uniq Racing).

W piątkowych treningach oficjalnych znakomicie poradził sobie Victora Obarzanek. Kierowca z Warszawy wygrał czasówkę wyprzedzając jednego z faworytów Holendra Roberta De Haana. W kwalifikacjach Polak dwukrotnie finiszował na drugiej pozycji, ale jeden wyścig wygrał. Dzięki temu wywalczył pierwszą linię startową w prefinale.
Finał to bardzo szybka jazda Victora. Najszybszy czas wyścigu i ostatecznie pierwsza pozycja po 10-sekundowej karze dla Holendra. Obaj kierowcy odjechali pozostałej stawce tocząc tylko bój o zwycięstwo pomiędzy sobą.

W kategorii juniorskiej dwaj polscy kierowcy zakończyli udział w zawodach kolejno na 7. i 17. pozycji. W treningu oficjalnym Sylwester Aleksiejevas uplasował się na 7. miejscu, a Jerzy Spinkiewicz na 14. W kwalifikacjach Sylweseter notował 5., 9. i 17 lokatę, a Jerzyk mijał linię mety na 13., 14. i 12. miejscu.
W prefinale Polacy zajęli odpowiednio 8. i 16. miejsce. W wyścigu finałowym Sylwester przesunął się o jedno miejsce, a Jerzy stracił jedną pozycję.

Runda w Castelletto di Branduzzo była ostatnią w tegorocznym cyklu Rotax Euro Challenge. W klasyfikacji generalnej po czterech odsłonach serii Victor Obarzanek zajął 4. pozycję w kategorii Mini Max, Sylwester Aleksiejevas uplasował się na 7. miejscu, a Jerzy Spinkiewicz został sklasyfikowany na 21. pozycji.

fot. Loredana Ivancov (The Race Box)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here