PODZIEL SIĘ

Maciej Gładysz zdobył swój drugi tytuł mistrza Polski i wygrał trzecią klasyfikację w tym sezonie. Kierowca z Tarnowa okazał się najszybszy w kolejnej edycji mistrzostw Polski młodzików rozegranych w Bydgoszczy w ramach Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży.

Maciej Gładysz został najlepszym kierowcą rozegranych w Bydgoszczy zawodów w kategorii Rotax Micro Max. W stawce wystartowało 13 zawodników. Tarnowianin wygrał trzy z czterech wyścigów podczas weekendu.

Drugą pozycję w mistrzostwach zajął Maksymilian Obst. Młodziutki kierowca Bambini Racing pierwszego dnia zawodów był na piątym miejscu. Podium i tytuł wicemistrzowski zapewnił sobie po znakomitym starcie w niedzielnej odsłonie rywalizacji. Trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej zajął Jan Jóźwiak z ST-Racing, kolejny z czołowych zawodników tej kategorii w tym sezonie.

Pierwszego dnia zawodów bezapelacyjnie najszybszym kierowcą był Maciej Gładysz. Tuż za jego plecami trwała rywalizacja o pozostałe pozycje. Walczyli Maksymilian Obst, Jonathan Madden, Jan Jóźwiak i Natalia Gładysz. Ostatecznie to Jan Jóźwiak został drugim kierowcą, a trzecie miejsce po pierwszym dniu zajęła siostra Macieja, Natalia.

W drugiej odsłonie bydgoskich zmagań znakomicie zaprezentował się Maksymilian Obst, który w deszczowych warunkach najlepiej pojechał w finale. Drugie miejsce zajął Maciej Gładysz, a trzeci w finałowym wyścigu finiszował Jan Jóźwiak i tym samym zapewnił sobie podium w klasyfikacji generalnej.

W obu odsłonach weekendu wyścigowego bardzo dobrze prezentowali się Julia Obłój, Jonathan Madden, Maksym Burczenik oraz Borys Rogala. Ostatecznie uplasowali się na pozycjach 5-8 obu odsłon mistrzostw młodzików.

Klasyfikacja I dnia zawodów
1. Maciej Gładysz (GKT) 75
2. Jan Jóźwiak (ST-Racing) 53
3. Natalia Gładysz (GKT) 42
4. Jonathan Madden (Alpha Karting) 42
5. Maksymilian Obst (Bambini) 40

Klasyfikacja I dnia zawodów
1. Maksymilian Obst (Bambini) 70
2. Maciej Gładysz (GKT) 65
3. Jan Jóźwiak (ST-Racing) 48
4. Natalia Gładysz (GKT) 35
5. Borys Rogala (InterCars) 30

Klasyfikacja generalna
1. Maciej Gładysz (GKT) 140
2. Maksymilian Obst (Bambini) 110
3. Jan Jóźwiak (ST-Racing) 101
4. Natalia Gładysz (GKT) 77
5. Jonathan Madden (Alpha Karting) 64
6. Julia Obłój (K-Dyno) 63
7. Maksym Burczenik (ST-Racing) 50
8. Karol Kamiński (ST-Racing) 50
9. Juliusz Ociepa 49

fot. Łukasz Iwaniak (Media4U)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here