PODZIEL SIĘ

Franciszek Hałatnik zdobył tytuł mistrza Polski młodzików kolejnej edycji mistrzostw Polski młodzików rozegranych w Bydgoszczy w ramach Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży. Kierowca AMO Racing w roku ubiegłym był trzeci w tej imprezie. Teraz okazał się najszybszy w stawce kategorii Baby Rok.

W tegorocznej rywalizacji najmłodszej kategorii Roka wystartowało 16 kierowców. Tryumfator po pierwszym dniu zajmował pozycję lidera w klasyfikacji. Zwycięstwo w mistrzostwach zapewnił właśnie po fantastycznej pierwszej odsłonie zawodów. Franek wygrał oba wyścigi co dało mu zapas punktów. W drugim dniu rywalizacji zaprezentował się poniżej oczekiwań zajmując czwartą pozycję. Ale zapas punktowy pozwolił mu na przegonienie w tabeli trójki najgroźniejszych rywali.

Pierwszego dnia bydgoskich zmagań pierwsza pozycja Franka Hałatnika była bezdyskusyjna. Młodziutki zawodnik wystartował w perfinale z siódmego miejsca, a mimo to zdołał wygrać wyścig. W drugim biegu był również najlepszy. Kolejne miejsca zajmowali Franciszek Liszka i Franciszek Czapla.

W niedzielnej rundzie prym wiedli Mikołaj Kania, Franek Czapla i Franek Liszka i to oni zajęli trzy pierwsze pozycje. Tarnowianin Franciszek Liszka zanotował zwycięstwo w pierwszym wyścigu, a Mikołaj Kania w drugim. Nie wystarczyło to jednak na wyprzedzenie w klasyfikacji Franciszka Hałatnika, który z przewagą zaledwie trzech punktów rozstrzygnął wynik w klasyfikacji generalnej na swoją korzyść.

Kolejne pozycje w klasyfikacji po dwóch dniach wyścigowych mistrzostw młodzików zajęli Kacper Turoboyski, Marcel Kasprzycki oraz Iwo Beszterda.

Klasyfikacja I dnia zawodów
1. Franciszek Hałatnik (AMO) 75
2. Franciszek Liszka (K-Team) 56
3. Franciszek Czapla (Bambini) 52
4. Marcel Kasprzycki (Jastrzębski) 31
5. Mateusz Piszczako (Elite RD) 31

Klasyfikacja I dnia zawodów
1. Mikołaj Kania (Elite RD) 66
2. Franciszek Czapla (Bambini) 60
3. Franciszek Liszka (K-Team) 45
4. Franciszek Hałatnik (AMO) 40
5. Antoni Derebecki (ST-Racing) 35

Klasyfikacja generalna
1. Franciszek Hałatnik (AMO) 115
2. Franciszek Czapla (Bambini) 112
3. Franciszek Liszka (K-Team) 101
4. Mikołaj Kania (Elite RD) 95
5. Kacper Turoboyski (Bambini) 61
6. Marcel Kasprzycki (Jastrzębski) 58
7. Iwo Beszterda (Bidon Karting) 56
8. Mateusz Piszczako (Elite RD) 53
9. Antoni Derebecki (ST-Racing) 46
10. Łukasz Kozioł (DSR Racing) 43

fot. Łukasz Iwaniak (Media4U)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here