PODZIEL SIĘ

We włoskiej Adrii zakończył się finał Rok Cup Italia. Zwycięzcą w kategorii Mini Rok został Karol Pasiewicz. To pierwszy Polak, który wygrał zawody finałowe Roka we Włoszech! Podium tych zawodów zaliczyli również Tymoteusz Kucharczyk i Kacper Szczurek.

Ani razu w historii finałowych rozgrywek Rok Cup Italia Polak nie mógł pochwalić się zwycięstwem. W tym sezonie zawody te wygrał Karol Pasiewicz, wicelider kategorii Mini Rok strefy północnej Rok Cup we Włoszech. Drugą pozycję zajął polski zwycięzca strefy Tymoteusz Kucharczyk, a wśród seniorów drugą pozycję uzyskał Kacper Szczurek. Impreza odbyła się na torze Adria International Raceway.

Przez cały tegoroczny sezon śledziliśmy poczynania Polaków we Włoszech. Wielu z nich występowało w regionalnych rozgrywkach Roka. Polscy kierowcy upodobali sobie północną strefę Rok Cup i tam należeli do najszybszych zawodników. Wśród najmłodszych kierowców liderem strefowych zmagań był Tymek Kucharczyk, a drugą pozycję w klasyfikacji zajął Karol Pasiewicz. Z kolei czwarty w strefie był Bartłomiej Piekutowski, a wysokie pozycje okupowało również kilku innych Polaków.

W finałowej imprezie w Adrii Polacy wystąpili w rolach głównych. Znakomitą formą błysnęli Karol Pasiewicz (zdobywca pole position) i Tymoteusz Kucharczyk, którzy byli klasą sami dla siebie. Obaj uplasowali się na dwóch pierwszych pozycjach, co jest wynikiem historycznym, bowiem żaden z Polaków nie wygrał finałowej imprezy narodowej Roka na włoskiej ziemi. W pierwszej dziesiątce stawki znalazł się również Piotr Protasiewicz, a na 11. miejscu w finale na metę przyjechał Bartłomiej Piekutowski. W sumie Polaków w wyścigu finałowym wystąpiło sześciu. Na 21. pozycji zawody zakończył Alan Czyż, a na 26. Damian Mazurek.

W kategorii seniorskiej również mieliśmy kierowcę na podium. To Kacper Szczurek od dwóch sezonów występujący na włoskich torach. Druga pozycja Kacpra tuż za Szwajcarem Muellerem to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającym się wielkimi krokami finałem międzynarodowym Rok cup International, który zostanie rozegrany tradycyjnie w Lonato. Warto wspomnieć, że Kacper Szczurek w regionalną strefę zakończył na drugiej pozycji, a wygrał ją również startujący w Adrii Szymon Szyszko (piąty w finałowym wyścigu adryjskich zawodów).
Seniorską stawkę uzupełnili również inni polscy kierowcy. Igor Lejko zajął szóstą pozycję, Bartosz Mila był siódmy, a Karolina Janicka uplasowała się na 21. pozycji.

Z kolei wśród juniorów w finałowym wyścigu widzieliśmy dwóch Polaków. Marcel Kuc przejechał linię mety na 9. pozycji, a Adrian Janicki zajął 18. miejsce. Niestety do finału nie zdołał zakwalifikować się Mateusz Lenart, który po kwalifikacjach uplasował się na 39. miejscu w gronie 40 zawodników.

Przed Rokkersami jeszcze kilka imprez tegorocznego sezonu. Między innymi w Polsce mistrzostwa młodzików, a we Włoszech puchar Jesieni i finał międzynarodowy, w którym chęć udziału wyraziło kilkudziesięciu Polaków.

fot. Rok Cup Italia
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here