PODZIEL SIĘ

Jakub Greguła wygrał ostatnią rundę Rotax Max Challenge Poland na torze Poznań w Przeźmierowie. Kierowca JR Racing okazał się najszybszy w skromnej stawce seniorów. Na poznańskim torze wystartowało zaledwie pięciu zawodników kategorii Rotax Max.

Greguła, który na polskich torach w tym sezonie prezentował się dwukrotnie wygrał finałową walkę z rywalami seniorskiej kategorii. Finiszował przed Dawidem Dziochą, Mateuszem Kaprzykiem i Wiktorem Żylińskim. Mateusz Pyłka nie ukończył finału.

W treningu oficjalnym najszybszy był Dawid Dziocha, który zdobył pole position wyprzedzając Mateusza Pyłkę i Jakuba Gregułę. Lider klasyfikacji generalnej Mateusz Kaprzyk, który przed zawodami w Poznaniu był prawie pewny zwycięstwa uplasował się na czwartej pozycji.

W wyścigach kwalifikacyjnych zwyciężali Jakub Greguła i Dawid Dziocha, którzy finiszowali na pierwszych pozycjach. Prefinał zawodów należał znów do Jakuba Greguły, który z kompletem punktów zakończył także wyścig finałowy.

Tegoroczne rozgrywki Rotax Max Challenge Poland w kategorii Rotax Max Senior zgromadziły na starcie 13 zawodników. Zwycięzcą okazał się Mateusz Kaprzyk, który po weryfikacji silników objął prowadzenie w rozgrywkach. Drugą pozycję zajął Dawid Dziocha, trzecią dotychczasowy lider Mateusz Pyłka. Wiktor Żyliński, którego obserwowaliśmy również w ostatniej rundzie uplasował się w klasyfikacji sezonu na czwartym miejscu. Jakub Greguła został sklasyfikowany na pozycji siódmej.

Klasyfikacja finału
1. Jakub Greguła (JR Racing) =
2. Dawid Dziocha (InterCars) +0.509, +P2
3. Mateusz Kaprzyk (JR Racing) +0.701, =
4. Wiktor Żyliński (Wyrzykowski) +P1
5. Mateusz Pyłka (Uniq Racing) DNF

Klasyfikacja Generalna kategorii Rotax Max Senior
1. Mateusz Kaprzyk 421 pkt
2. Dawid Dziocha 365
3. Mateusz Pyłka 316
4. Wiktor Żyliński 263
5. Jakub Brzeziński 241
6. Valeriia Shchygolieva 159
7. Jakub Greguła 93
8. Valters Zviedris 61
9. Kacper Bielecki 52
10. Erich Kuhn 41

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here