PODZIEL SIĘ

Rok Cup Italia rozgrywa swój finał narodowy we włoskiej Adrii. Na listach startowych Polacy, którzy odgrywali główne role w rozgrywkach regionalnych, głównie północnej strefie.

Tradycyjnie przed zakończeniem sezonu we Włoszech Rok Cup rozgrywa swój weekend finałowy, w którym startują między innymi najlepsi kierowcy wszystkich stref regionalnyh Rok Cup. Nas interesuje postawa Polaków, którzy tegoroczne rozgrywki północnej strefy mogą zaliczyć do udanych.

Tymoteusz Kucharczyk w sezonie zasadniczym wygrał rywalizację w kategorii Mini Rok, Karol Pasiewicz był drugi, a czwarty w tej kategorii Bartłomiej Piekutowski. Całą trójkę zobaczymy w akcji na torze w Adrii w najbliższy weekend, a oprócz nich akces do rywalizacji w tej imprezie zgłosili również Maciej Banaś, Piotr Protasiewicz, Damian Mazurek, Alan Czyż i Kacper Sztuka. Ósemka Polaków będzie miała za rywali 70 zawodników z kilku krajów.

Przypomnijmy, że w finale ubiegłorocznej imprezy w Adrii wystąpiło tylkoo dwóch Polaków, obaj z teamu TB Kart, a więc Tymoteusz Kucharczyk i Kacper Sztuka. Wyższą pozycję – ósmą – zajął Tymek, Kacper był 30.

W kategorii juniorskiej wystąpią Adrian Janicki, Mateusz Lenart i Marcel Kuc. Polacy w rozgrywkach regionalnych nie stanowili czołówki. Najwyższą pozycję po czterech z dziewięciu startów zajął w klasyfikacji Marcel Kuc, który był dopiero 35. Nasi kierowcy wystąpią w gronie 45 zawodników, wśród których brakuje litewskiego lidera północnej strefy Gustasa Grinbergasa, którego doskonale znamy z rozgrywek w Polsce. Grinbergas przygotowuje się do występu na mistrzostwach świata w kartingu, które rozegrane zostaną na Wyspach Brytyjskich.

Sporą liczbę Polaków zobaczymy również w kategorii Senior Rok. To Karolina Janicka, bracia Maciej i Szymon Szyszko, Bartosz Mila, Kacper Szczurek oraz Igor Lejko. Przypomnijmy, że w regionalnej strefie północnej wygrał Maciej Szyszko, a Kacper Szczurek był drugi. Z kolei Szymon Szyszko był czwarty w klasyfikacji sezonu zasadniczego.

Impreza w Adrii to z pewnością pierwszy element przygotowań przed finałem międzynarodowym, który odbędzie się w Lonato w połowie października. Za dwa tygodnie w Lonato odbędzie się Puchar Jesieni, w którym z pewnością wezmą udział wszyscy polscy kierowcy, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w Rok Cup International.

Początek wyścigów w Adrii w sobotę. Walka o pole position w treningu oficjalnym od godziny 10.00. Kwalifikacje w sobotę i niedzielę, finały w niedzielę od 13.30.


fot. Archiwum, Italo Benedetti (Sportinphoto.com)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here