PODZIEL SIĘ

Kajetan Gawron to kierowca, którego doskonale znamy z rozgrywek pucharu Rok Cup Poland. W tegorocznym pucharze zadebiutował w kategorii Mini Rok i debiut można uznać za bardzo udany.

Jedenasta pozycja Kajetana Gawrona w tegorocznym sezonie to wynik na miarę oczekiwań. Młodziutki kierowca z Tarnowa pokazał się z bardzo dobrej strony w kilku rundach na polskich torach. Najlepszy wynik zanotował w Starym Kisielinie, gdzie uplasował się na szóstym miejscu. Mogło być znacznie lepiej, bo w kwalifikacjach walczył o pierwszą pozycję.

W sezonie 2017 Kajetan zadebiutował w najliczniejszej kategorii pucharu Roka – Mini. Debiut można uznać za bardzo udany zwłaszcza, że po doświadczeniach w najmłodszej kategorii tarnowianin przystępował do rozgrywek z dużym ich bagażem i nadzieją na dobre starty w towarzystwie eksportowych polskich kierowców, znanych z włoskich torów.

Jednak po toruńskim debiucie okazało się, że nowa kategoria i rywale poprzeczkę zawiesili bardzo wysoko. Kajetanowi zajęło kilka miesięcy zanim zaczął liczyć się w walce o punkty i dołączył do grona zawodników mogących namieszać w stawce.

Tarnowianin uwielbia wyścigi w deszczu, co udowodnił już wielokrotnie, a wspomniana runda w Starym Kisielinie, w której zanotował najwyższą pozycję w sezonie charakteryzowała się również mokrymi wyścigami. To właśnie wtedy Kajtek nawiązał walkę o zwycięstwo w jednym z wyścigów kwalifikacyjnych, czym zyskał uznanie w oczach wielu obserwatorów.

Młodziutki tarnowianin jest niezwykle pojętnym uczniem i bystrym kierowcą. Ma spory potencjał, który drzemie w nim od początku kartingowej przygody. Jedenasta pozycja w debiutanckim sezonie w Mini Roku, w którym ścigało się w tym sezonie 35 zawodników to dowód umiejętności na dobrym poziomie. Miejmy nadzieję, że w sezonie 2018 coraz mocniej zapuka do drzwi ścisłej czołówki kategorii. O tym, że potrafi wiadomo od dawna.


fot. Krzysztof Gawron
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here