PODZIEL SIĘ

Wackersdorf jest areną tegorocznych mistrzostw świata kategorii KZ i super pucharu świata w KZ2. Padł rekord frekwencji w kategorii KZ2. Na listach startowych 118 kierowców!

Rywalizacja o mistrzostwo świata w najszybszej kategorii kartingowej każdego roku elektryzuje kibiców. Tym razem mistrzowski weekend wyścigowy odbywa się w niemieckim Wackersdorfie, gdzie oprócz plejady gwiazd walczących o tytuł mistrza świata KZ swoją rywalizację mają również kierowcy zgłoszeni w KZ2. Wśród nich polski kierowca Paweł Myszkier, który w zawodach występuje pod niemiecką flagą.

Nie sposób wymienić wszystkich utytułowanych zawodników, którzy przystąpili do rywalizacji o tytuł mistrza świata w kategorii KZ. Wśród 45 kierowców, którzy walczą o mistrzostwo są doskonale znani znakomici kierowcy, którzy w swojej karierze zdobywali tytuły światowe i europejskie. To między innymi Marco Ardigo, Davide Fore, Paolo De Conto, Ben Hanley, Pedro Hiltbrand, Flavio Camponeschi czy Fabian Federer. Bez wątpienia Wackersdorf jest dzisiaj torem, w którym przypada najwięcej mistrzów na metr kwadratowy.

I ta ogromna plejada gwiazd rozstrzygnie w ten weekend, który z kierowców będzie tytułował się mistrzem świata przez kolejny rok w „królowej kartingu”, jaką bez wątpienia jest kategoria KZ. Po piątkowych czasówkach najszybszy był Francuz Anthony Abbasse z Sodi, który wygrał trening oficjalny. Tuż za nim plasowali się Holender Marijn Kremers, Włoch Fabian Federer oraz Brytyjczyk Jordon Lennox-Lamb, którego jeszcze niedawno mogliśmy oglądać w Polsce podczas rozgrywek Rotax Max Challenge Poland. Aktualny mistrz świata, Włoch Paolo De Conto zajął w czasówce dopiero 14. pozycję.

W sobotę rozegrane zostaną kwalifikacje, w niedzielę natomiast wyścigi finałowe, które tradycyjnie transmitowane będą bezpośrednio na stronie CIK FIA.

Paweł Myszkier od kilku lat ściga się w kategorii KZ2. Ostatnio występował w Rotax DD2 Max, ale zapowiadał powrót do kategorii międzynarodowej.

Nas interesuje również postawa Pawła Myszkiera, który jeszcze w marcu zapowiadał powrót do kategorii KZ2. Dziś obserwujemy go w barwach niemieckiej fabryki Mach1 Motorsport, którą reprezentuje od kilku sezonów. Paweł, podobnie jak 117 innych kierowców z całego świata walczy o tegoroczny super puchar. Konkurencja jest niezwykle silna.

W piątkowym treningu oficjalnym Paweł Myszkier uplasował się na 76. pozycji ze stratą zaledwie 0.607 sekundy do zwycięzcy Włocha Ricardo Longhiego. Tuż za zwycięzcą uplasował się partner popularnego Myszy z Mach1 Niemiec Daniel Stell, a trzecią pozycję zajął reprezentant Izraela Ariel Levi.

W sobotę zostanie rozegranych aż 16 wyścigów kwalifikacyjnych z 21 zaplanowanych na ten weekend. W niedzielę wielki finał, w którym 36 kierowców spotka się w walce o super puchar świata.


fot. CIK-KSP, Michael Melis (kartphoto.com)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here