PODZIEL SIĘ

Rotax CEE to kolejna międzynarodowa seria, w której do zdobycia są bilety na finał światowy. To również kolejna seria, w której polscy kierowcy są wysoko w klasyfikacji generalnej w kilku kategoriach. Mamy szansę na następne bilety na wielki finał! Polacy mają już ich 9!

Rotax CEE is another international series to get tickets for the Rotax Grand Finals. It is also another series where Polish drivers are high in the general classification in several categories. We have a chance for the next Grand Finals tickets! Poles already have nine of them!

CEE jest obecnie najliczniejszą serią Rotax Max Challenge w Europie. Po czterech dotychczasowych rundach sklasyfikowano 233 kierowców w siedmiu kategoriach. To rekord frekwencji w historii tych rozgrywek. Polacy licznie uczestniczą w Rotax CEE, bo oprócz tytułu najlepszego kierowcy w Europie Centralno-Wschodniej CEE oferuje również kilka biletów na Rotax Grand Finals. W tym sezonie aż 8!

Jonathan Madden

Do zdobycia są „tickety” w każdej z kategorii oprócz Rotax Max Masters, a w Rotax Max Senior i DD2 Max aż dwa, dla zwycięzcy i wicelidera klasyfikacji generalnej. Polska ma bogate tradycje związane z tryumfami w tej serii. Stanowimy jedną z głównych sił w niemal każdej kategorii, a nasi rodacy każdego roku należą do faworytów i są etatowymi zwycięzcami.

We are one of the main forces in almost every category,
and our drivers each year are favorites and fulltime winners.


W roku ubiegłym w Rotax CEE tryumfowali Filip Matejczyk, Marcel Surmacz oraz Kacper Bielecki.
Drugie pozycje zajęli Bartłomiej Piekutowski i Szymon Jabłoński. Czwarty był Jakub Greguła, piąty Sylwester Aleksiejevas oraz Oliwier Pyłka. W tym sezonie znów mamy kilku faworytów z Polski z dużą szansą na zwycięstwo i zdobycie kolejnych biletów na Grand Finals.

Matylda Matracka
Aleksander Wójcicki

Na torze w Brucku, gdzie w ten weekend rozegrana zostanie finałowa runda Rotax CEE zameldowało się 16 Polaków. Po czterech kierowców startuje w kategoriach Micro Max, Junior Max i Rotax Max Senior. Trzech będzie rywalizowało w Mini Max, a w DD2 Max wystąpi jeden.

Juliusz Ociepa

Są to wśród najmłodszych Jonathan Madden, który zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, Aleksander Wójcicki (9. miejsce), Juliusz Ociepa (21. miejsce) oraz Matylda Matracka (29. miejsce).

Aleksander Matracki

W Kategorii Mini Max startują Victor Obarzanek (P9), Kotaro Murai (P16) oraz Aleksander Matracki, dla którego jest to debiut w tej kategorii. Olek wcześniej startował w Micro Max.

On the track in Bruck, where the final round of Rotax CEE
will be held this weekend, 16 Poles have been registered.

Wśród juniorów w Brucku zobaczymy dwójkę liderów Kamila Donicza (P1) i Marcela Surmacza (P2), których dzieli w klasyfikacji generalnej zaledwie jeden punkt. To głównie między nimi rozegra się walka o zwycięstwo i bilet na finał światowy, choć w rywalizację włączy się z pewnością również Węgier Sandor Nagy. Wśród juniorów rywalizują również Piotr Świeżaczyński (P13) oraz Jerzyk Spinkiewicz, który zmienił kategorię na wyższą. Wcześniej startował w CEE wśród „miniaków”.

Jerzy Spinkiewicz
Kuba Greguła

W kategorii seniorskiej zobaczymy Jakuba Gregułę, który walczy o zwycięstwo w serii. Jest obecnie drugi, a rywalizacja o wygraną i dwa przysługujące w tej kategorii bilety rozegra się z pewnością pomiędzy Polakiem oraz Węgrem Zsamborem Kovacsem i Czechem Petrem Bezelem. Oprócz Kuby w Brucku startują również Dawid Dziocha (P7), Wiktor Weleziński (P17) i Mateusz Kaprzyk (P42). Kategoria seniorska jest najliczniejsza w CEE i obecnie również w całej Europie. Sklasyfikowanych jest 56 zawodników!

Our favorites to win are
Kamil Donicz and Marcel Surmacz in Junior Max, 

Jakub Greguła in Rotax Max Senior
and Kacper Bielecki in DD2 Max.

W DD2 Max liczymy na kolejne zwycięstwo Kacpra Bieleckiego, który jako jedyny z Polaków startuje w tej kategorii. Ma spore szanse na podium i bilet na finał światowy (dwa do rozdania), bowiem przed finałową rundą obrońca tytułu jest na 4. pozycji z niewielką stratą do prowadzącego Belga Xena de Ruwe. W walce liczyć się będą również dwaj węgierscy liderzy Ferenc Kancsar oraz Imre Birizdo.

Kacper Bielecki

W niedzielę na torze w Brucku odbędą się czasówki oraz trzy wyścigi o punkty. Wierzymy w naszych kierowców i liczymy na świetne wyniki.

fot. Maciej Spinkiewicz
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here