PODZIEL SIĘ

Rotax Euro Challenge rozegrała trzecią odsłonę tegorocznych rozgrywek. Na torze w Wackersdorfie wystąpili również Polacy. Trójka polskich kierowców wystartowała w kategorii Mini Max i Junior Max.

Wśród najmłodszych zawodników widzieliśmy w Wackersdorfie Victora Obarzanka, który w gronie siedmiu kierowców zajął czwartą pozycję. W kategorii Junior Max wystartowali Sylwester Aleksiejevas oraz Jerzy Spinkiewicz. Dla tego drugiego był to debiut w Euro Challenge w kategorii juniorskiej. Obaj kierowcy zanotowali pozycje w drugiej i trzeciej dziesiątce. Niestety, w przypadku Sylwestra Aleksiejevasa o 15. miejscu zdecydowała kara za zderzak.

W kategorii Mini Max wystartowało siedmiu kierowców. Wśród nich widzieliśmy Victora Obarzanka, który stanął do walki w kwalifikacjach z piątym czasem treningu oficjalnego. Pole position zdobył Holender Kris Haanen, który zaliczył również dwa zwycięstwa w wyścigach kwalifikacyjnych. Polak plasował się na 7., 6. i 4. miejscu w kwalifikacjach, co dało mu ostatecznie szósta pozycję do walki w wyścigu prefinałowym.

Victor zdobył dwa miejsca w prefinale i zameldował się na czwartej pozycji. Podobnie było w finale. Czwarta lokata ze stratą prawie czterech sekund dała młodemu Polakowi pozycję tuż za podium rywalizacji.
Wygrał Holender Robert De Haan, który w wyścigu finałowym wyprzedził Węgra Balazsa Valinta i Niemca Gianniego Andrisaniego.

W kategorii juniorskiej mieliśmy dwóch kierowców i dodatkowo Kanadyjczyka Georgie Zoueina, który reprezentował na tych zawodach Uniq Racing. W czasówce Polacy zajęli odpowiednio czwartą (Sylwester Aleksiejevas) oraz piętnastą pozycję (Jerzyk Spinkiewicz). Kanadyjczyk zaliczył ostatnią, 29. czasówkę. Zdobywcą pole position został Holender Tijmen Van Der Helm.

Kwalifikacje były udane dla Sylwestra Aleksiejevasa. Polak zanotował 5., 9. i 14. pozycję, co dało mu w efekcie 8. miejsce po trzech wyścigach kwalifikacyjnych. Jerzy Spinkiewicz uplasował się na 26. miejscu (P23, P21, P22), a kanadyjski kierowca Unikalnych został sklasyfikowany na 21. pozycji.
W prefinale Aleksiejevas przyjechał na metę na 13. pozycji, tracąc 5 miejsc. Podobnie było z Geogie Zoueinem, który zanotował 24. miejscu (-P3). Natomiast Jerzy Spinkiewicz obronił swoje 26. miejsce.

W wyścigu finałowym dobre tempo prezentował Sylwester Aleksiejevas, który ostatecznie uplasował się na na 12. pozycji. Niestety kara za naruszony zderzak zepchnęła polskiego kierowcę na 15. miejsce.
Jerzy Spinkiewicz walczył w drugiej części stawki. Próbował przebijać się przed rywali, ale ostatecznie swój debiut zakończył na 28. pozycji. Z kolei kanadyjski kierowca Uniq Racing zanotował 23. miejsce zdobywając w finale jedno oczko.
Rywalizację juniorską w Wackersdorfie wygrał Holender Mike Van Vugt (JJ Racing), który w finale pokonał królującego w całej imprezie Tijmena Van Der Helma oraz Belga Lukę Leistrę.

W klasyfikacji generalnej cyklu Sylwester Aleksiejevas zajmuje po trzech rundach 8. pozycję, a Jerzy Spinkiewicz jest 45. (wystartował tylko w jednej rundzie). Victor Obarzanek plasuje się na 6. miejscu w klasyfikacji kategorii Mini Max. Do rozegrania pozostała jeszcze runda we Włoszech, w Casteletto di Branduzzo, która rozpocznie się 20 września.

fot. Maciej Spinkiewicz
©  Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here