PODZIEL SIĘ
Adam Szydłowski

Adam Szydłowski jest na fali wznoszącej. Zwycięstwo w Poznaniu nie tylko dało mu tytuł mistrza Polski w Junior Roku, ale również prowadzenie w klasyfikacji pucharowej. Końcówka sezonu będzie niezwykle emocjonująca. Adrian Janicki z pewnością nie odda łatwo pola.

W kategorii juniorskiej Roka zmierzyło się w Poznaniu dwóch liderów klasyfikacji. Po zwycięstwie w ostatnich tygodniach w Poznaniu i Zielonej Górze Adriana Janickiego tym razem najszybszy okazał się jego najgroźniejszy konkurent i pretendent do zdobycia pucharu Polski Adam Szydłowski.

I właśnie finałowa rywalizacja juniorów na torze Poznań była zdominowana przez Adama Szydłowskiego. Najwyraźniej inżynierowie DD Motorsport odrobili pracę domową, a sam kierowca nie zamierzał wypuścić z rąk znakomitej okazji na swój pierwszy poważny sukces – mistrzostwo Polski. Weekend w Przeźmierowie był finałowym w grze o tytuł mistrza, ale również niezwykle ważny dla ułożenia klasyfikacji generalnej przed ostatnimi rundami sezonu. Adam Szydłowski pewnie zwyciężył notując trzy wyścigi na pierwszym miejscu.

Adam Szydłowski

Tor Poznań jest specyficznym torem, gdzie największą rolę odgrywa sprzęt. Długie, szybkie odcinki sprzyjają kierowcom dysponującym perfekcyjnie przygotowanym i wyśrubowanym do granic możliwości silnikiem. Jeśli dodamy do tego warunki wyścigowe i walkę okaże się, że taki silnik w połączeniu z umiejętnościami i głodem sukcesu to kolaż, którym charakteryzował się zwycięzca.

W treningu oficjalnym tryumfował Kuba Szablewski, debiutujący w tym sezonie wśród juniorów, który pomiarowe okrążenie przejechał najszybciej. Drugi był Adam Szydłowski, a trzeci Mateusz Lenart.

Kuba Szablewski

Kwalifikacje były twardą walką kilku kierowców, którzy również mieli chrapkę na zwycięstwo w Przeźmierowie. Aż sześciu z nich widzieliśmy na mecie pierwszego wyścigu w jednej sekundzie odstępu! Pierwsze starcie wygrał Marcel Kuc, którego bardzo dawno nie odnotowaliśmy na pierwszej pozycji w wyścigu. W drugim biegu od startu do mety prowadził już Adam Szydłowski, który – tu ciekawostka – pozycję lidera w trzech kolejnych wyścigach oddał rywalom na zaledwie jedno okrążenie.

Marcel Kuc

Prefinał i finał były popisem jazdy lidera, ale najciekawsze działo się za jego plecami. W wyścigu prefinałowym o drugą pozycję starła się grupa w składzie Kuba Szablewski, Marcel Kuc, Franciszek Palmirski, Adam Micał, Mateusz Lenart i Adrian Janicki. Zwłaszcza ten ostatni szukał sposobu na nawiązanie walki z prowadzącym stawkę, ale batalia, w którą się uwikłał w połowie wyścigu skutecznie go zatrzymała. Lider klasyfikacji zajął piątą pozycję i z tego pola ruszył do finału.

W decydującym wyścigu Adrian Janicki konsekwentnie odrabiał straty, by na cztery okrążenia przed końcem znaleźć się wreszcie na pozycji wicelidera. Niestety, Adam Szydłowski miał już sporą przewagę, by go dogonić, a na domiar złego w walkę o drugie miejsce włączył się Kuba Szablewski, który pogrzebał szanse lidera klasyfikacji na skuteczny pościg.

W grupie walczącej o czwartą pozycję znaleźli się wówczas Aleksander Klimaszewski, Marcel Kuc i Mateusz Lenart, którzy tasując się toczyli wyrównaną walkę. Nieco dalej jechali Filip Zagórski, zwycięzca pierwszej mistrzowskiej rundy w Słomczynie oraz Franciszek Palmirski, który zanotował podium w poprzednich zawodach. W drugiej części stawki widzieliśmy Michalinę Sabaj, Alana Lalaka, Kacpra Nadolskiego, Adama Micała oraz Filipa Koniecznego i Mateusza Jerzyńskiego.

Dzięki zwycięstwu w Poznaniu prowadzenie w pucharowej klasyfikacji objął Adam Szydłowski (410 punktów), wyprzedzając tym samym Adriana Janickiego (387). Trzecią pozycję zajmuje Filip Zagórski (297).

Klasyfikacja finału Junior Rok
1. Adam Szydłowski (DD Motorsport) =
2. Adrian Janicki (Jastrzębski) +2.874, +P3
3. Jakub Szablewski (KRT) +2.905, -P1
4. Aleksander Klimaszewski (DD Motorsport) +P5
5. Marcel Kuc (CKT) -P2
6. Mateusz Lenart (WTR) +P1
7. Filip Zagórski (ACR) +P1
8. Franciszek Palmirski (DD Motorsport) -P4
9. Michalina Sabaj (DSR Racing) +P1
10. Alan Lalak +P2

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)
©  Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here