PODZIEL SIĘ

Jan Przyrowski z teamu ERD został zwycięzcą szóstej odsłony pucharu Rok w najmłodszej kategorii. W finałowym wyścigu kierowca z Rossoczycy wyprzedził na mecie teamowego kolegę Mikołaja Kanię oraz Franka Czaplę z Bambini Racing. Dzięki zwycięstwu umocnił się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej pucharu Polski.

Dwa weekendy wyścigowe Roka, w Słomczynie i Poznaniu, zaliczane były również do klasyfikacji mistrzostw Polski. O zwycięzcach cyklu piszemy TUTAJ.

Zwycięstwo Jana Przyrowskiego było drugim w tegorocznym sezonie pucharowym. Młodziutki podopieczny Natalii Kowalskiej i Franka Van Der Windta wygrał również na inaugurację. Teraz sukces powtórzył notując w każdym wyjeździe na tor pozycje w TOP 3. Podobnie jak dwójka innych czołowych kierowców tej kategorii Franciszek Czapla i Mikołaj Kania. To właśnie ta trójka zawodników nadawała ton rywalizacji na poznańskim torze.

W treningu oficjalnym tryumfował Franciszek Czapla. Wygrał również pierwszy bieg kwalifikacyjny. Jednak w drugim heacie oraz w prefinale najszybszy okazał się świeżo upieczony mistrz Polski Mikołaj Kania. Dominację dwójki liderów przerwał dopiero w wyścigu finałowym ubiegłoroczny mistrz Jan Przyrowski, który pojechał bardzo skutecznie i dopisał komplet punktów do swojego dorobku. Wygrana w finale umocniła go na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej pucharu Polski.

Wśród 20 kierowców, którzy wystąpili w rywalizacji ostatniej rundy Baby Roka z pewnością na uwagę zasługuje również postawa Kacpra Turoboyskiego (Bambini), Łukasza Kozioła (DSR Racing) oraz Iwo Beszterdy (Bidon Racing). Cała trójka zanotowała kolejne pozycje w finale szóstej rundy.
Tuż za nimi finiszowali Kacper Wojdyła (Bidon Racing), Franciszek Liszka (K-Team Tarnów) oraz Mateusz Piszczako (ERD). Pierwszą dziesiątkę zamknął Karol Dąbrowski.

W stawce pojawiło się także dwoje debiutantów. To pierwsza zawodniczka od kilku sezonów w stawce najmłodszej kategorii Gabriela Skrobacz z DSR Racing oraz młodziutki kierowca Bambini Racing Antoni Kosiba. Oboje uplasowali się w drugiej części finałowej klasyfikacji zajmując 16. i 15. pozycję.

W klasyfikacji generalnej pucharu prowadził Mikołaj Kania, który uzbierał na koncie 416 punktów. O 25 mniej ma Franciszek Czapla, który jest drugi. Trzecią pozycję zajmuje Jan Przyrowski (329), a czwarty jest Antoni Derebecki (ST-Racing), który ma na koncie 205 punktów.

Klasyfikacja finału Baby Roka
1. Jan Przyrowski (ERD) +P2
2. Mikołaj Kania (ERD) +0.085, -P1
3. Franciszek Czapla (Bambini) +0.212, -P1
4. Kacper Turoboyski (Bambini) +P3
5. Łukasz Kozioł (DSR Racing) -P1

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)
©  Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here