PODZIEL SIĘ

Sylwester Aleksiejevas zajął trzecią pozycję w Aukstadvaris, gdzie w miniony weekend odbyła się czwarta odsłona litewskiej serii Rotax. Polski kierowca ruszył do finału z ostatniej pozycji po wykluczeniu z wyścigu prefinałowego. Zdołał jednak zająć miejsce premiowane podium. Runda w dawnym Wysokim Dworze to dopiero drugi start Sylwestra w litewskiej serii w tym sezonie.

Litewski Rotax rozegrał już w tym sezonie rundy w Wilnie, Oniksztach oraz dwukrotnie w Wysokim Dworze. Mieszkający na stałe w Wilnie Sylwester Aleksiejevas, na co dzień występujący w polskiej serii Rotax Max Challenge oraz w rozgrywkach europejskich dwukrotnie rywalizował na Litwie. Wystąpił w drugiej rundzie w Oniksztach oraz w minioną sobotę w Aukstadvaris, gdzie w najbliższy weekend odbędzie się druga runda Rotax Nordic Challenge. Przypomnijmy, na inaugurację tej międzynarodowej serii na Łotwie Aleksiejevas wygrał wśród juniorów.

W czwartej odsłonie litewskiej serii Rotax Sylwester Aleksiejevas znów błyszczał. Czasówkę rozstrzygnął na swoją korzyść, a w prefinale przyjechał na drugim miejscu ulegając dobrze dysponowanemu Ignasowi Kaselisowi. Niestety, po wyścigu okazało się, że brakuje wagi w zestawie Sylwestra. Wykluczenie z prefinału spowodowało, że nasz kierowca musiał zająć ostatnie pole startowe do startu w finale liczącym 13 okrążeń.

Aleksiejevas wystartował jak z procy i już po pierwszym okrążeniu znalazł się na piątej pozycji. Na następnych okrążeniach odrobił kolejne dwie i ostatecznie zameldował się na mecie na trzeciej pozycji. Wygrał Litwin Dajus Dabasinskas, drugi był Ignas Kaselis.

W zawodach wystartowało kilku doskonale znanych na polskich torach kierowców zza wschodniej granicy. W Aukstadvaris pojechali wspomniany wcześniej Litwin Ignas Kaselis, Rosjanie Zakhar Nefedov, Ivan Tkachev, Maksym Kordakov, Vyacheslav Gutak, a także rodak Kaselisa, Martynas Morkis.

Kolejna runda litewskiego challenge’u odbędzie się na torze w Smalininkai już 20 lipca.

Klasyfikacja finału Junior Max
1. Dajus Dabasinskas LTU, +P2
2. Ignas Kaselis LTU, +0.230, -P1
3. Sylwester Aleksiejevas POL, +2.929, +P8
4. Zakhar Nefedov RUS, +5.816, =
5. Vyacheslav Gutak RUS, +6.144, =

fot. ARTkart
©  Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here