PODZIEL SIĘ

BeOneR. W piątek podczas zawodów kartingowych w Słomczynie zostanie pokazana kompletnie nowa, innowacyjna produkcja elektrycznego wózka kartingowego. Swoją światową premierę będzie miał gokart BE One R łódzkiej firmy Born Electric. Producenci liczą, że już niebawem w Polsce powstanie liga oparta na gokartach BE One R.

Jako pierwsi uchylamy rąbka tajemnicy przedstawiamy specyfikację Be One R.

Nad projektem od dawna pracuje firma Born Electric z Łodzi, której prezesem spółki jest Włodzimierz Gołębiewski. Gokart w 100% jest polską produkcją. W Słomczynie będzie miał swoją premierę, również na torze. BE One R ma testować na słomczyńskim autodromie były kartingowy mistrz Rotax Max Challenge Poland Karol Dąbski, dziś menedżer i trener teamu Uniq Racing.

BE One R to wózek z elektrycznym napędem o mocy 12kW. Polscy inżynierowie zaopatrzyli wóz z system odzyskiwania energii. Maksymalny moment BE One R to 30 Nm. Gokart będzie w stanie poruszać się po torze 25 minut na jednym zestawie baterii i osiągać prędkość do 115 km/h.


– Pracowaliśmy nad projektem BE One R od dłuższego czasu, a teraz chcemy go zaprezentować oficjalnie – mówi Polskiemu Kartingowi Włodzimierz Gołębiewski. – To będzie światowa premiera naszego wózka. Bardzo nam zależy, aby Polska była pierwszym krajem na świecie, który będzie miał profesjonalną ligę opartą na wózku elektrycznym. Planujemy ją uruchomić w przyszłym roku.

Producenci podchodzą do sprawy rozgrywek opartych na BE One R bardzo ambicjonalnie. Swoje zainteresowanie tym pomysłem natychmiast wyrazili promotorzy Rotax Max Challenge Poland. Paweł Pankiewicz, którego zapytaliśmy o ten projekt twierdzi, że innowacyjna polska produkcja ma spore szanse powodzenia.
– Jesteśmy zainteresowani tym projektem i z pewnością będziemy rozmawiać z Born Electric na temat rozgrywek – powiedział Paweł Pankiewicz.

Łódzka firma lada moment ma uruchomić produkcję wózków elektrycznych. Firma liczy, że otrzyma również na wsparcie rządowe na tę innowacyjną produkcję. Polscy inżynierowie z Born Electric są już znani na świecie ze swoich projektów opartych na nowoczesnych technologiach. To właśnie oni stworzyli pierwszy polski pojazd solarny.

Prezentacja BE One R odbędzie się w piątek na Autodromie Słomczyn.


fot. Born Electric
Wszelkie Prawa Zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here