PODZIEL SIĘ

Rotax Nordic Challenge to nowa seria, która w najbliższy weekend rozpocznie rozgrywki w łotewskim Ropazi. W zestawie startowym jest kilku polskich kierowców, którzy pojawią się na torze. Liczymy na dobry występ naszej dziewiątki.

Nordic Challenge to seria, która wypełniła lukę po Rotax Baltic Cup działającym w ostatnich latach w krajach nadbałtyckich. Seria cieszyła się sporym zainteresowaniem kierowców z Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Finlandii czy Białorusi. W sezonie 2017 Baltic Cup zastąpił Nordic Challenge, zmienili się promotorzy, a cykl po raz pierwszy jedną z rund rozegra w Polsce. W sierpniu na torze w Słomczynie odbędzie się trzecia runda tych rozgrywek.

W łotewskim Ropazi, gdzie w najbliższy weekend rozpoczną się nowe rozgrywki międzynarodowe Rotaxa wystąpi dziewięciu polskich kierowców. To czwórka zawodników w kategorii Micro Max Julia Obłój, Maksymilian Obst, Jan Jóźwiak i Jonathan Madden, Karol Kręt, którego zobaczymy w Mini Max, Sylwester Aleksiejevas i Piotr Wiśnicki, zawodnicy kategorii juniorskiej oraz mistrz Polski w DD2 max Karol Jurmanowicz i dwukrotny zwycięzca Rotax Winter Cup Sławomir Murański. Polacy liczą na dobry występ na Łotwie, a my liczymy na podium któregoś z naszych kierowców.

W rozgrywkach Nordic Challenge zawodnicy walczą o bilety na finał światowy. Swój udział zapowiedział jeden z najlepszych obecnie kierowców Rotaxa na świecie Węgier Ferenc Kancsar, który dwukrotnie w ostatnich latach tryumfował w Grand Finals w kategorii DD2 Max. oprócz przepustek na największą imprezę tej serii na świecie zawodnicy mogą zdobyć również w nagrodę silniki.

Weekend wyścigowy w łotewskim Ropazi jest inauguracyjna rundą Rotax Nordic Challenge. W tym sezonie organizatorzy zaplanowali cztery rundy. Kolejna odbędzie się w litewskim Aukstadvaris, by później przenieść się do Polski, na tor w Słomczynie. Finałowa runda zostanie rozegrana w Estonii, która również silnie związana jest z rozgrywkami Rotax. W ostatnich latach kilku kierowców z tego kraju widzieliśmy w głównych rolach w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Europie.

Kalendarz Rotax Nordic Challenge 2017:

02/03-06-2017 – I runda – Ropazi, Łotwa
07/08-07-2017 – II runda – Aukstadvaris, Litwa
05/06-08-2017 – III runda – Słomczyn, Polska
25/26-08-2017 – IV runda – Lange, Estonia

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here