PODZIEL SIĘ

KRT Exprit i jego kierowcy chcą walczyć o jak najwyższe pozycje w Bydgoszczy. Podopieczni Dariusza Mruka mają prosty plan na najbliższy weekend wyścigowy: uplasować się jak najwyżej w kategorii Mini. 

Do rywalizacji w najliczniejszej kategorii Rok Cup w Bydgoszczy stanie czterech kierowców KRT Exprit. To Jakub Szablewski, Gabriel Łukasiewicz, Damian Mazurek i Karol Czepiel. Cała czwórka uplasowała się w czołówce inauguracyjnej rundy w Toruniu, a Kuba Szablewski stanął na trzecim stopniu podium. To dobry wynik, ale czy kierowcy bydgoskiego teamu w drugiej rundzie są w stanie zawalczyć o całą pulę? Łatwo nie będzie, bo czołówka stawia twarde warunki. Próbkę możliwości Piotra Protasiewicza i Karola Pasiewicza mieliśmy już w Toruniu.

Od lewej Damian Mazurek, Karol Czepiel i Gabriel Łukasiewicz.

– Chcemy powalczyć o jak najwyższe pozycje na naszym domowym torze w Bydgoszczy – mówi nam szef zespołu Dariusz Mruk. – Każdy myśli o jak najlepszym wyniku swoich zawodników. Ja liczę na swoich. Jesteśmy dobrze przygotowani. Mam nadzieję, że Kuba, Gabriel, Damian i Karol będą w stanie walczyć o jak najwyższe pozycje.
Dariusz Mruk jest ostrożny w prognozach. Doskonale wie, że sukces lubi ciszę.

Toruńska inauguracja zakończyła się podium Jakuba Szablewskiego, ale wynik nie był zadowalający samego kierowcę. – Wiadomo, każdy jedzie po zwycięstwo i chce wygrać. Średnio byłem zadowolony z trzeciego miejsca, ale to dobra pozycja. Teraz mamy dobre tempo. Może nie jest najszybciej, ale porównywalnie z najszybszymi na torze. Ja jednak nie chcę zapeszać przed wyścigami – mówi nam kierowca ze Środy Wielkopolskiej. Warto wspomnieć, że Kuba zalicza się do najszybszych kierowców serii Roka. Ma na swoim koncie kilka znaczących sukcesów. Czy będzie w stanie zająć pozycję na podium w Bydgoszczy?

Kuba Szablewski

Szybkie tempo w treningach przed drugą rundą prezentują Damian Mazurek, Gabriel Łukasiewicz i Karol Czepiel. Pamiętajmy, że kierowcy KRT Exprit to czołówka Mini Roka. Wszystkich widzieliśmy w pierwszej dziesiątce stawki w Toruniu. Znakomicie w tym sezonie prezentuje się Damian Mazurek, który wydawałoby się ma najmniej doświadczenia w kategorii Mini z całej czwórki. Najmłodszy kierowca zespołu pokazuje jednak prawdziwy wyścigowy pazur. Szósta pozycja na inaugurację była niespodzianką. Mamy nadzieję, że w Bydgoszczy będzie jeszcze lepiej.
fot. Robert Czepiel (KRT Exprit)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here