PODZIEL SIĘ

Wrocław Racing Center, Dolnośląskie Centrum Kartingu Halowego, była areną drugiej edycji mistrzostw Dolnego Śląska. W rywalizacji kategorii senior zwyciężył Michał Ryndzionek, który powtórzył sukces sprzed roku. Kierowca z Jeleniej Góry wygrał finał kategorii, choć miał dwoje groźnych rywali. Na kolejnych miejscach znaleźli się Mikołaj Pel i Edyta Pałeczka, rewelacja drugiej edycji mistrzostw.

Rywalizacja kategorii seniorskiej była niezwykle emocjonująca i ciekawa. Do walki o tytuł mistrza Dolnego Śląska stanęło dziewięciu zawodników. Ubiegłoroczny mistrz Michał Ryndzionek z Jeleniej Góry tym razem musiał walczyć z fenomenalnie i bezbłędnie jadącą w kwalifikacjach Edytą Pałeczką ze Szczecina, Mikołajem Pelem z Łodzi oraz dwójką kierowców, którzy uzupełniali czołówkę, Jakubem Bieńkiem z Wrocławia oraz Pawłem Kołodziejem z Lublina. Stawka startowa była bardzo silna, a poziom zawodników wysoki, co dało się zauważyć już w biegach kwalifikacyjnych.

Po kwalifikacjach prowadziła Edyta Pałeczka i zanosiło się na niespodziankę, bowiem tempo zawodniczki ze Szczecina była znakomite, a na dodatek Edyta nie popełniła praktycznie żadnego błędu w trzech przejazdach (najechanie na linię pit-stopu lub strącenie pachołka), na co rygorystycznie zwracała uwagę ekipa sędziowska.

Edyta Pałeczka
Jakub Bieniek
Paweł Kołodziej

W przed finale pierwszą pozycję uzyskał Michał Ryndzionek, właśnie dzięki karze sekundowej dla liderki kategorii. Kolejne pozycje zajęli Jakub Bieniek, Mikołaj Pel oraz Paweł Kołodziej. W drugiej części stawki znaleźli się Adam Jarosz, Kinga Przymuszała, Miłosz Protyński oraz Leszek Wrzall.

Finałowa rozgrywka została zwiększona do 25 okrążeń oraz dwóch pobytów w pit-stopie, co miało urozmaicić rywalizację i istotnie urozmaiciło, bo stawka tasowała się z każdym pobytem w parku maszyn. W końcowej fazie wyścigu obserwowaliśmy niesamowicie zaciętą, ale prowadzoną na odległość walkę pomiędzy niezwykle szybkim Mikołajem Pelem (do przed ostatniego okrążenia najlepszy czas wyścigu) oraz obrońcą trofeum Michałem Ryndzionkiem. Ostatecznie wygrał Michał Ryndzionek o ułamki sekund wyprzedzając rywala przy wyjeździe z „pit lane”.

Mikołaj Pel
Michał Ryndzionek

Kosztowny błąd podczas zjazdu do parku maszyn popełniła Edyta Pałeczka, która do tego momentu liczyła się w walce o mistrzostwo i była jedną z głównych faworytek. Niestety, podczas wjazdu do „pit lane” Edyta ustawił się w zajętym korytarzu i przez to straciła praktycznie szanse na wygraną niedzielnych zawodów. Ambicją i tempem odrobiła jednak sporo, notując na koniec świetną trzecią pozycję.

Finałowa walka w kategorii senior mogła się podobać. Widzieliśmy najlepszych zawodników na Dolnym Śląsku, kilku czołowych kierowców w Polsce i niesamowicie zacięta rywalizację. Bardzo dobrym ruchem organizatorów było wydłużenie finału do 25 okrążeń i przymus dwóch zjazdów na pit-stop.

Miłosz Protyński

Spowodowało to niezwykłe przetasowanie w stawce i dało szansę na zwycięstwo nawet tym, którzy jechali z tyłu. Dowodem na to była postawa Miłosza Protyńskiego, który ruszył do wyścigu z ósmego pola, a na mecie zameldował się jako czwarty kierowca. Miłosz dodatkowo skorzystał z kar dla swoich rywali i dzięki temu uplasował się tuż poza podium.

ZOBACZ WYŚCIG FINAŁOWY KATEGORII SENIOR

Klasyfikacja finału kategorii Senior
1. Michał Ryndzionek =
2. Mikołaj Pel +0.267, +P2
3. Edyta Pałeczka +6.790, -P1
4. Miłosz Protyński +16.994, +P4
5. Paweł Kołodziej +18.262, =
6. Jakub Bieniek +26.311, -P3
7. Kinga Przymuszała +26.838, =
8. Adam Jarosz +27.458, -P2
9. Leszek Wrzall DNS

ZOBACZ KARTING CAFE Z UDZIAŁEM NAJLEPSZYCH W KATEGORII

fot. Krzysztof Lorek (RallyMastersTeam)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here