PODZIEL SIĘ

Mistrzostwa Dolnego Śląska po raz kolejny rozegrano w hali Wrocław Racing Center. Poznaliśmy nowych mistrzów regionu w kartingu halowym. Rywalizowano w kilku kategoriach wagowych. Nowymi mistrzami zostali Edyta Pałeczka, Adam Micał, Michał Ryndzionek i Jarosław Kamieniarz. Dwaj ostatni obronili swoje tytuły sprzed roku.

Wrocławskie Centrum Kartingu Halowego w miniony weekend było areną drugiej edycji Mistrzostw Dolnego Śląska. Zawody przeprowadzone przez Wrocław Racing Center zgromadziły na starcie 27 kierowców w trzech kategoriach. Nie zabrakło niespodziewanych rozstrzygnięć w wyścigach finałowych. Było sporo emocji, a finały dały nam dużą dawkę adrenaliny.

– Mistrzostwa Dolnego Śląska to cykl, który mam nadzieję wpisze się na stałe w kalendarz Wrocław Racing Center – mówił nam Sławomir Murański, promotor kartingu halowego na Dolnym Śląsku. – Liczę, że oprawa zawodów, sama rywalizacja, jak również nasza oferta jako centrum kartingowego przyciągną do udziału w zawodach przez nas organizowanych coraz większe środowisko sympatyków kartingu.

W mistrzostwach, które obserwowaliśmy w miniony weekend wystartowało wielu kierowców znanych z kartingowych hal w kraju i zagranicą. Nie zabrakło kilku nazwisk, które obserwujemy w międzynarodowych rozgrywkach halowych. To przede wszystkim Edyta Pałeczka, która po raz pierwszy sięgnęła po tytuł mistrzyni Dolnego Śląska, ale również Paweł Kołodziej, Michał Gutt czy Mariusz Książek, których regularnie widzimy w zawodach najwyższej rangi. We Wrocławiu pokazali się z bardzo dobrej strony również młodzi kierowcy, którzy w kategorii juniorskiej zaliczyli bardzo udany występ.

Wśród juniorów tytuł i szarfę mistrzowską zgarnął rzeszowianin Adam Micał, którego widzieliśmy już na wrocławskiej hali w zwycięskiej imprezie Winter Cup. Wygrała Adama potwierdziła tylko, że należy do czołówki na południu Polski. Kolejne miejsca na podium w kategorii Junior zajęli wrocławianie Ernest Greńczuk i Katarzyna Sawicka.


W kategorii Senior kolejne zwycięstwo w mistrzostwach wywalczył Michał Ryndzionek z Jeleniej Góry, który po ciekawej walce w finale wyprzedził na mecie Mikołaja Pela z Łodzi i Edytę Pałeczkę ze Szczecina.

W najcięższej kategorii Max zwyciężył Jarosław Kamieniarz ze Świdnicy, który stoczył ciekawy bój o wygraną z Michałem Ryndzionkiem, występującym w dwóch kategoriach. Tuż za dwójką liderów uplasował się Dawid Szczęsny z Wrocławia, który w imprezie tej rangi pojawił się po raz pierwszy.

W II edycji mistrzostw Dolnego Śląska prowadzono również klasyfikację kobiet. Najszybsza wśród pań była Edyta Pałeczka, a kolejne pozycje na podium zajęły Kinga Przymuszała i Katarzyna Sawicka.

Polski Karting jest partnerem Wrocław Racing Center i patronem medialnym zawodów. Relacjonowaliśmy mistrzostwa Dolnego Śląska na żywo w transmisji telewizyjnej. Podczas imprezy realizowaliśmy również studio Karting Cafe, w którym zaprezentowali się wszyscy zwycięzcy oraz goście specjalni Wrocław Racing Center.

Rywalizacja w poszczególnych kategoriach oraz materiały wideo już niebawem na naszej stronie.

fot. Krzysztof Lorek (RallyMastersTeam)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here