PODZIEL SIĘ

Dawid Liwiński był jedynym polskim kierowcą, który wystartował w pierwszej rundzie kategorii OK inauguracyjnej rundy Kartingowych Mistrzostw Niemiec. Mieszkający na stałe w Holandii kierowca wystąpił w barwach fabrycznego Mach1 Motorsport.

Niestety Dawid nie zaliczy minionego weekendu do udanych. Wszystko przez kontuzję, której nabawił się tydzień wcześniej rozegranej również na wymagającym torze w Ampfing Startował wówczas w ADAC Kart Masters w kategoriach Iame X30. To był debiut Polaka w fabrycznym Mach1 Motorsport, co anonsowaliśmy już wcześniej.
– Pech chciał, że kontuzja odezwała się w miniony weekend. Szkoda, bo zanosiło się na dobrą rywalizację Dawida w stawce OK – mówi nam tata kierowcy Robert Liwiński. – W decydujących wyścigach kwalifikacyjnych oprócz walki z rywalami Dawid musiał się mierzyć z bólem. Podejrzewamy uraz żeber po weekendzie w ADAC. Po prostu nie sposób było jechać…

W treningu oficjalnym mieszkający na stałe w Holandii Polak uplasował się na 20. pozycji w swojej grupie, a 36 w klasyfikacji generalnej. Warto wspomnieć, że impreza w Ampfing to pierwszy start Dawida w kategorii seniorskiej OK. Frekwencja na inaugurację DKM dopisała. W sumie na torze pojawiło się niemal 200 kierowców, a samej OK widzieliśmy 45 zawodników.

W wyścigach kwalifikacyjnych Liwiński zajmował 24. i 23. pozycję. W pierwszym biegu przejechał zaledwie pięć okrążeń. W drugim walczył w drugiej części stawki. Po kwalifikacjach uplasował się na 39. pozycji i niestety nie zakwalifikował się do grupy finałowej.
– Szkoda tego weekendu, bo to mógł być dobry debiut w OK – mówi Robert Liwiński. – Jesteśmy już po konsultacjach z lekarzami. Jeśli problem bólu nie minie Dawid będzie musiał pauzować kilka kolejnych tygodni. A już pod koniec maja wyścigi na jego ulubionym torze w Kerpen.

Rywalizację w kategorii OK wygrał Niemiec David Schumacher z KSM Schumacher Racing Team, który w obu wyścigach w Ampfing zajął pierwszą pozycję. Kierowcy teamu Schumachera zdominowali czołówkę. Drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął Fin Paavo Tonteri, a czwartą pozycję uzyskał niemiecki kierowca Felix Arnold, również z zespołu KSM. Trzecie miejsce przydało w udziale Hiszpanowi Kilianowi Meyerowi z CRG Holland.

W pozostałych kategoriach pierwszą rundę wygrali Niemiec Julian Mueller (Mach1 Motorsport) klasyfikacja Schalt Kart Cup (KZ2), Włoch Flavio Camponeschi (CRG Deutschland) w KZ2 oraz Niemiec Hugo Sasse (CRG TB Racing Team) w kategorii OK-Junior.

Terminarz DKM 2017:
05.-07.05.2017 – Ampfing
26.-28.05.2017 – Kerpen
07.-09.07.2017 – Wackersdorf/TBA
25.-27.08.2017 – Wackersdorf
20.-22.10.2017 – Lonato (ITA)

fot. Michael Melis (Kartphoto.com),
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here