PODZIEL SIĘ

Tomasz Senkowski, szef teamu CRG Racing Driver Program był obecny podczas wyścigów II rundy Rotax Max Challenge Poland w Słomczynie. Przed wyścigiem przed finałowym rozmawialiśmy z Tomaszem Senkowskim, który jest również jednym z właścicieli toru halowego A1 Karting w Warszawie.

Senkowski wystąpił przed kamerami Polskiego Kartingu wraz z trójką młodziutkich kierowców. Szymon Szostak, Aleksander Matracki i Łukasz Grabowski ścigają się w pucharze Rotax w najmłodszej kategorii.

Szymon Szostak to obecnie jeden z najlepszych kierowców kategorii Micro Max

CRG Racing Driver Program jest największym obecnie zespołem startującym w wyścigach kartingowych w Polsce. Ponad dwudziestu zawodników w różnych kategoriach występuje w serii Rotax Max Challenge Poland. Tomasz Senkowski nie krył zadowolenia ze swoich podopiecznych.
– Wczoraj po ostatnim wyścigu kwalifikacyjnym spojrzałem na pierwszą czwórkę w kategorii Micro Max, w której jedzie najwięcej kierowców. – Zobaczyłem dwa nazwiska zawodników, których wychowaliśmy praktycznie od początku. Naprawdę jest to bardzo budujące – mówił Tomasz Senkowski w wywiadzie udzielonym Magdalenie Gołaszewskiej z Polskiego Kartingu.

Szymon Szostak, Aleksander Matracki i Łukasz Grabowski podczas wywiadu na torze w Słomczynie.

Nie zabrakło również tematu hal kartingowych. Jedną z wiodących hal jest warszawska A1 Karting, wokół której gromadzi się coraz większe środowisko sympatyków kartingu.
– Historia hali jest niesamowita. Znaleźliśmy się w kartingu dosyć późno, bo działamy od niespełna pięciu lat. I co się okazuje? Ludzie traktowali karting jak wesołe miasteczko. Nie rozumieli filozofii tego sportu i zdawali sobie sprawy, że jest to coś tak niesamowitego – mówił Senkowski. – I chyba udało nam się doprowadzić do tego, że ci ludzie coraz liczniej zaczynają się pojawiać na torach profesjonalnych. Staje się to pasją ich całej rodziny.

Jednym z najzdolniejszych debiutantów teamu CRG RDP jest Łukasz Grabowski.

Zobacz zapis rozmowy z Tomaszem Senkowskim w Słomczynie.

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting), CRG RDP
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here