PODZIEL SIĘ

Micro Max, najliczniejsza kategoria Rotax Max Challenge Poland rywalizowała w miniony weekend na torze w Słomczynie, gdzie rozegrano drugą odsłonę polskiej serii. W rywalizacji zobaczyliśmy 19 najmłodszych kierowców. Wyścigi były bardzo zacięte. Finał wygrał Maksymilian Obst, ale liderem po dwóch rundach jest Maciej Gładysz.

Najmłodsi kierowcy Rotax Max Challenge Poland stworzyli w Słomczynie bardzo ciekawe widowisko. W czterech wyścigach o punkty obserwowaliśmy zaciętą walkę nie tylko w czołówce, ale też w środku i na końcu stawki.
Głównymi postaciami rywalizacji byli faworyci kategorii Maksymilian Obst, autor pole position, Maciej Gładysz, aktualny lider klasyfikacji generalnej i Jan Jóźwiak, który w Słomczynie odgrywał jedną z głównych ról.

Trening oficjalny drugiej rundy zakończył się zwycięstwem Maksymiliana Obsta z Bambini Racing, który inauguracyjnej rundy nie mógł zaliczyć do najbardziej udanych. W Słomczynie Maks powetował sobie pechowy weekend w Toruniu i znakomicie zaprezentował się na torze. Kolejne miejsca w czasówce zajęli Maciej Gładysz z Gładysz Karting Team i Jan Jóźwiak z ST Racing Maranello.

W czołówce znaleźli się również, co bardzo cieszy, inni kierowcy, którzy w ubiegłym sezonie stanowili trzon drugiej części stawki. To Aleksander Wójcicki z Unig Racing, Szymon Szostak i Aleksander Matracki z CRG RDP. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Julia Obłój (K-Dyno Kart), Jonathan Madden (Alpha Karting), Borys Rogala (Inter Cars) oraz Natalia Gładysz (Gładysz Karting Team).

 

W czołówce znaleźli się również kierowcy, którzy w ubiegłym sezonie stanowili trzon drugiej części stawki.

 

Sobotnie wyścigi kwalifikacyjne padły łupem Maksymiliana Obsta i Janka Jóźwiaka. Tuż za dwójką liderów kontrolował sytuację Maciej Gładysz, który nie tracił dystansu do prowadzących. Bardzo cieszy postawa Szymona Szostaka. Kierowca CRG dwukrotnie notował pozycje w pierwszej piątce stawki.

Walkę o pozycje widzieliśmy również w drugiej części zestawu startowego. Tam trwała zacięta rywalizacja kierowców z mniejszym doświadczeniem. Gustaw Wiśniewski (Jastrzębski), Piotr Borowczyk (Ernst), Łukasz Grabowski (CRG), Maksym Burczenik (Maranello) czy Jakub Sosnowski (Wyrzykowski) stworzyli ciekawą dla oka rywalizację.

Niedzielne finały były równie ciekawe. Wygrali je Jan Jóźwiak i Maksymilian Obst, który finałowym zwycięstwem zapewnił sobie główne trofeum rundy. Jednak w klasyfikacji generalnej prowadzenie zachował Maciej Gładysz, który notował 3. i 4. pozycję w obu wyścigach i mógł pochwalić się najlepszym czasem okrążenia przed finału.

W finale zwróciliśmy również uwagę na Łukasza Grabowskiego, który startując z ostatniej pozycji ukończył wyścig na 11. miejscu. Podobnej sztuki dokonała Julia Obłój. Startując z 17. pola przyjechała na metę na 8. pozycji.
Druga za zawodniczek tej kategorii Natalia Gładysz ukończyła finałową rywalizację na wysokim 6. miejscu.

Nie można nie wspomnieć o kierowcach, którzy rywalizowali w kategorii Micro Max w drugiej dziesiątce. Oprócz wspomnianych wyżej byli to debiutując w Polsce młodziutki Ukrainiec Anton Havrylets oraz Karol Kamiński, Juliusz Ociepa czy Iwo Beszterda. Bez nich rywalizacja nie byłaby z pewnością tak interesująca.

W klasyfikacji generalnej kategorii po dwóch weekendach prowadzi Maciej Gładysz (156 okt) przed Janem Jóźwiakiem (129) i Maksymilianem Obstem (126). Kolejne pozycje zajmują Jonathan Madden (107), Natalia Gładysz (92) i Julia Obłój (89).

Kolejne zawody odbędą się w Bydgoszczy w drugiej dekadzie maja.

Klasyfikacja finału kategorii Micro Max
1. Maksymilian Obst (Bambini Racing) +P1
2. Jan Jóźwiak (ST Racing Maranello) +0.219, -P1
3. Maciej Gładysz (Gładysz Karting Team) +1.979, +P1
4. Jonathan Madden (Alpha Karting) +P1
5. Szymon Szostak (CRG RDP) -P2
6. Natalia Gładysz  (Gładysz Karting Team) +P2
7. Aleksander Wójcicki (Uniq Racing) -P1
8. Julia Obłój (K-Dyno Kart) +P11
9. Borys Rogala (Inter Cars Karting Team) -P2
10. Gustaw Wiśniewski (Jastrzębski Racing) =
11. Łukasz Grabowski (CRG RDP) +P8
12. Aleksander Matracki (CRG RDP) -P3
13. Juliusz Ociepa (BEST-Performance) +P3
14. Karol Kamiński  (ST Racing Maranello) +P1
15. Jakub Sosnowski (Wyrzykowski Motorsport) -P3
16. Anton Havrylets (UKR, team prywatny) +P2
17. Maksym Burczenik DNF  (ST Racing Maranello) -P6
18. Piotr Borowczyk DNF (Ernst Racing) +P5
19. Iwo Beszterda DNF (Bidon Karting Team) -P5

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here