PODZIEL SIĘ

Sławomir Murański stanął na najwyższym stopniu podium w DD2 Masters inauguracyjnej rundy Rotax Max Challenge Poland w Toruniu. W klasyfikacji DD2 Max ostatecznie uplasował się tuż poza podium, za Michałem Białachem. Tuż po wyścigu finałowym udzielił Polskiemu Kartingowi krótkiego wywiadu.

– Uważam, że mój poziom jest na tyle wysoki, że mogę mierzyć się z młodszymi kierowcami – mówił Murański. – Udaje mi się to, bo jestem konkurencyjny. Potrafię zrobić dobrą czasówkę, pojechać dobry wyścig – przekonywał po zawodach w Toruniu dwukrotny zwycięzca Rotax Winter Cup wśród „mastersów”. W Toruniu sięgnął po kolejne zwycięstwo w tym sezonie i pierwsze w polskiej edycji 2017 serii Rotax.

Murański to jeden z najlepszych polskich kierowców klasyfikacji DD2 Masters. Jako pierwszy zawodnik w Europie wygrał dwukrotnie z rzędu prestiżowy hiszpański Rotax Winter Cup otwierający sezon. Mimo zajęcia miejsca tuż poza podium w klasyfikacji generalnej DD2 Max nie krył zadowolenia.

– Jestem bardzo zadowolony. Toruń to świetny tor, świetny obiekt. Bardzo techniczny i daje kierowcom dużo nauki – mówił podopieczny zespołu Wyrzykowski Motorsport.

PRZECZYTAJ O RYWALIZACJI DD2 MAX W TORUNIU

RAPORT O WALCE W KLASIE DD2 MASTERS

Zobacz zapis wywiadu ze Sławomirem Murańskim.


fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here