PODZIEL SIĘ

Mateusz Kaprzyk z teamu Jastrzębski Racing został pierwszym zwycięzcą rywalizacji seniorów w Rotax Max Challenge Poland, która zainaugurowała swoje tegoroczne rozgrywki w Toruniu. Kolejne miejsca zajęli mistrz Polski Mateusz Pyłka (Uniq Racing) i ukraińska debiutantka Valeria Shchygolieva (Jastrzębski Racing).

Skromna stawka seniorów, którzy wystartowali w Toruniu, stworzyła ciekawe widowisko. Szczególnie w finale, kiedy z walki dwójki bijących się o zwycięstwo kierowców, skorzystał trzeci w stawce Mateusz Kaprzyk, rozstrzygając losy zwycięstwa na ostatnim okrążeniu. Kierowca z Mikołowa po raz pierwszy wygrał zawody Rotax Max Challenge, znakomicie rozpoczynając tegoroczny sezon w Polsce.

Kaprzyk fenomenalnie wykorzystał walkę swoich konkurentów na ostatnim kółku finału zapewniając sobie wygraną niemal w ostatniej chwili. Najwięcej stracił w Toruniu Dawid Dziocha (Inter Cars Karting Team), który bił się o pierwsze miejsce z Mateuszem Pyłką. Radomianin ostatecznie uplasował się na piątej pozycji, choć jeszcze kilka zakrętów przed meta był liderem rywalizacji.

Drugi w Toruniu był Mateusz Pyłka (Uniq), aktualny mistrz Polski i zdobywca pucharu, którego widzieliśmy pod koniec ubiegłego sezonu w Rotax Grand Finals we Włoskim Sarno. Mateusz ambitnie walczył na toruńskim torze i gdy wydawało się, że jest w stanie powalczyć o zwycięstwo z Dawidem Dziochą, ostatecznie musiał zadowolić się drugim miejscem.

Trzecia pozycja w seniorskiej Rotax Max przypadła w udziale debiutującej w Rotax Max Challenge ukraińskiej zawodniczce Valerii Shchygoliewej (Jastrzębski), którą doskonale znamy z rozgrywek serii CEE. Ukrainka zanotowała udany start w Polsce, meldując się w debiucie na podium. W sezonie 2017 będziemy ją oglądać w rywalizacji seniorskiej, co z pewnością urozmaici walkę o puchar Polski w tej kategorii.

Wśród seniorów wystartował również Jakub Brzeziński. Podopieczny zespołu Jakuba Rościa, byłego mistrza Polski uplasował się na czwartej pozycji w stawce. W roku ubiegłym obserwowaliśmy go w Junior Max. Szczecinianin w tym roku będzie występował w Rotax Max, gdzie z pewnością powalczy o podium którejś z rund.

Stawkę seniorów uzupełnił w Toruniu szósty z kierowców Wiktor Żyliński, który również zadebiutował w seniorskiej Rotax Max. Podopieczny teamu Wyrzykowski Motorsport uplasował się na szóstej, ostatniej pozycji.

Klasyfikacja finału Rotax Max Senior
1. Mateusz Kaprzyk (Jastrzębski Racing), +P1
2. Mateusz Pyłka (Uniq Racing), +2.217, -P1
3. Valeriia Shchygolieva (Jastrzębski Racing), +9.498, +P1
4. Jakub Brzeziński (JR Racing), +P1
5. Dawid Dziocha (Inter Cars Karting Team), -P2
6. Wiktor Żyliński (Wyrzykowski-Motorsport), =

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here