PODZIEL SIĘ

Gładysz Karting Team udanie zainaugurował swój sezon na torze we włoskiej Adrii. Tarnowianie wystąpili w pierwszej rundzie Rotax Central Eastern Europe Max Challenge. Młodszy z rodzeństwa Gładyszów Maciej zanotował wysokie miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Był piąty w stawce kategorii Micro Max.

Na torze w Adrii widzieliśmy również Natalię Gładysz, która także rywalizowała w najmłodszej kategorii. Natalia zanotowała 15. czas w treningu oficjalnym, by później powtórzyć rezultat w wyścigach prefinałowym i finałowym. W super finale zanotowała 16. pozycję. Ostatecznie młodziutka tarnowianka została sklasyfikowana na 14. pozycji.

Jej młodszy brat Maciej poczynał sobie w 32 osobowej stawce znacznie lepiej. Zaczął od bardzo dobrej szóstek czasówki. W wyścigach finałowych prezentował się znakomicie. W prefinale był czwarty, w finale ósmy. Na metę super finału wjechał jako piąty kierowca, ale niestety, kara za zderzak od sędziów przesunęła do w stawce na 11. pozycję. Mimo to, w klasyfikacji indywidualnej Maciej zajął wysoką piątą pozycję, tuż za czwórką pozostałych kierowców, którzy zgromadzili ponad 100 punktów.

Bardzo dobra postawa młodych kierowców z Tarnowa to świetny prognostyk przed rozpoczęciem polskiego sezonu. Za niespełna trzy tygodnie inauguracja odbędzie się na torze w Toruniu.
Warto wspomnieć, że w tym sezonie team będzie współpracował z producentem podwozi EVO Kart, gdzie w Adrii po raz kolejny wystąpił na tym sprzęcie.

Klasyfikacja Micro Max
1. Zoltan Koros HUN 122 pkt
2. Maksymilian Obst POL 119
3. Menyhert Krozser HUN 114
4. Daniel Krausz HUN 106
5. Maciej Gładysz POL 100

14. Natalia Gładysz POL 77

fot. Łukasz Iwaniak (Media4U)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here