PODZIEL SIĘ

Karol Czepiel po raz pierwszy ściga się we włoskim prestiżowym Winter Cup. Uważni obserwatorzy wiedzą jednak, że impreza w Lonato to również debiut krakowianina w teamie Dariusza Mruka, KRT Exprit Polska. Pomarańczowi stawili się w Lonato w czteroosobowym składzie.

Młodego kierowcę z Krakowa poznaliśmy już w poprzednim sezonie, gdy jako zawodnik MG Racing ścigał się na polskich torach. Na wyczynowym torze debiutował niespełna rok temu. Dokładnie 12 kwietnia wystąpił po raz pierwszy. Dziś debiutuje podwójnie. Po raz pierwszy jedzie w Winter Cup na włoskiej ziemi i po raz pierwszy w nowym teamie, z którym współpracę rozpoczął jeszcze w 2016 roku.

karol czepiel

Czepiel junior to dobry materiał na kartingowca. Mimo iż staż ma niewielki, to jednak pachnie od niego na odległość talentem i potencjałem godnym wielu jego bardziej doświadczonych kolegów. Potwierdził to sam Dariusz Mruk po pierwszych testach Karola w ekipie. Włoski debiut służy Karolowi. Już po pierwszych treningach i wyścigach w Lonato potwierdził, że potrafi się odnaleźć w licznej stawce kategorii Mini i nawiązać walkę z rywalami. W czasówce uplasował się na 32. pozycji wśród 75 kierowców. Nie jest źle.

karol czepiel

Wyścigi kwalifikacyjne Winter Cup 2017 krakowianin rozpoczął pechowo, ale jednocześnie udowodnił, że ma spory potencjał. Ruszył z 14. pola i już na drugim okrążeniu stracił aż 12 pozycji. W trakcie kolejnych sześciu kółek zdołał się szybko pozbierać i odrabiał straty. Ostatecznie minął metę na 21 miejscu po wyprzedzeniu sześciu rywali.
Kolejny bieg zakończył już z mniejszą stratą. 16. miejsce na mecie, 15. po weryfikacji kar, a więc środek stawki. Karol walczył dzielnie i próbował przebić się bliżej czołówki. Był już 11., ale twarde warunki narzucone przez rywali spowodowały, że nie było tak lekko jak byśmy chcieli. Winter Cup i rywalizacja w Lonato rządzi się swoimi prawami.

Ciekawi jesteśmy jak zakończą się kwalifikacje z udziałem nowego kierowcy KRT Exprit. W sobotę trwają wyścigi kwalifikacyjne, w niedzielę ostatni bieg decydujący o grupie finałowej. Karol Czepiel ma dobrą pozycję startową, od wewnętrznej strony toru, nr 13 w obu biegach.

basz-czepiel
Karol Czepiel ze swoim imiennikiem Karolem Baszem, wicemistrzem świata.

fot. Robert Czepiel
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here