PODZIEL SIĘ

Rotax Winter Cup wkracza w kolejną fazę zawodów. W piątek zakończyły się czasówki. Polacy radzą sobie bardzo dobrze. Kilku naszych kierowców debiutuje w tych zawodach. W Walencji startuje 10 Polaków.

Na torze Lucasa Guerrero zameldowały się trzy polskie zespoły. Tradycyjnie już ekipy Uniq Racing i Wyrzykowski Motorsport oraz po raz pierwszy InterCars Karting Team ze swoim asem Kacprem Bieleckim, który debiutuje w tej imprezie. Jeden z naszych „eksportowych” kierowców walczy w kategorii DD2 Max, a oprócz Bieleckiego po raz pierwszy w otwierających kartingowy sezon zawodach Rotax zobaczymy również Sylwestra Aleksiejevasa, Jerzego Spinkiewicza, braci Pyłka, Oliwiera i Mateusza, Kamila Donicza, Viktor Obarzanek oraz Marcela Surmacza. Kolejną imprezę Winter Cup zaliczą więc tylko Sławomir Murański, ubiegłoroczny zwycięzca w kategorii DD2 Masters oraz Piotr Wiśnicki.

bielecki

Po raz pierwszy w Winter Cup rozgrywana jest rywalizacja kategorii Mini Max. Póki co testowo i frekwencja nie jest zaskakująca, ale nas interesuje postawa trójki Polaków. Świetnie sobie radzą w tej kategorii kierowcy Uniq Racing Oliwier Pyłka, Viktor Obarzanek i Jerzyk Spinkiewicz. Oli Pyłka zanotował drugą czasówkę, Viktor był czwarty, a Jerzyk szósty. Pole position zdobył reprezentant Zjednoczonych Emiratów Arabskich Diaraf Keinde.

W rywalizacji juniorów trójka Polaków uplasowała się w pierwszej dziesiątce. Najwyższe miejsce zajął Marcel Surmacz, który reprezentuje węgierski KMS Europe. Kierowca z Tarnogrodu uplasował się na szóstej pozycji. Tuż za nim zameldowali się Sylwester Aleksiejevas – siódmy w treningu oficjalnym i Piotr Wiśnicki, który skończył czasówkę na ósmej pozycji. Pole position zdobył Belg Luca Leistra, a kolejne pozycje zajęli Szwajcar Jasin Ferati i Holender Tijmen Van Der Helm.

Winter Cup

wisnicki

Wśród seniorów, gdzie debiutują Mateusz Pyłka i Kamil Donicz pole position zdobył znakomity Węgier Zsambor Kovacs, który w ubiegłorocznym Rotax Grand Finals był drugi wśród juniorów. Polacy uplasowali się na 18. i 29. miejscu. Lepiej wypadł w czasówce Kamil Donicz, pechowo zakończył trening oficjalny Max Pyłka. W kategorii seniorskiej startuje 34 zawodników.

I wreszcie w kategorii DD2, z której tradycyjnie wydzielona jest również klasyfikacja DD2 Masters świetny wynik uzyskał zarówno Kacper Bielecki, jak i Sławomir Murański. Debiutant Bielecki zajął wysoką piątą pozycję (przypomnijmy, że Kacper w ostatnim Grand Finals wygrał czasówkę), a Murański był drugi wśród „mastersów” (21. miejsce w generalce). Pole position uzyskał niesamowity Hiszpan Jorge Pescador przed rodakiem Oriolem Dalmau i Belgiem Glennem Van Parijsem.

muranski

Sobota w Walencji upłynie pod znakiem wyścigów kwalifikacyjnych. W niedzielę faza finałowa zawodów, prefinał i finał Winter Cup.

fot. Maciej Spinkiewicz
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here