PODZIEL SIĘ

Kalendarz rozgrywek pucharowych i mistrzowskich opublikował Polski Związek Motorowy na swojej oficjalnej witrynie. W sezonie 2017 odbędzie się 14 weekendów wyścigowych. Po raz pierwszy wszystkie rundy pucharu Rotax Max Challenge Poland będą liczone do klasyfikacji Kartingowych Mistrzostw Polski. To nowość w porównaniu do roku poprzedniego.

Rotax Max Challenge Poland oraz Rok Cup rozegrają kolejno po siedem i osiem serii wyścigowych w sezonie. Główna Komisja Sportu Kartingowego zrezygnowała w tym roku z organizacji Kartingowych Mistrzostw Polski jako oddzielnych weekendów wyścigowych. Do klasyfikacji liczyć się będą poszczególne rundy pucharowe obu najpopularniejszych serii. Z tą różnicą, że do klasyfikacji KMP liczone będą wszystkie weekendy Rotaxa, Roka natomiast tylko dwa. Wówczas kierowcy spotkają się na „wspólnych” zawodach w Słomczynie i w Poznaniu.

Kolejną ważną zmianą jest sam sposób rozgrywania weekendu wyścigowego. Zamiast dotychczasowych rund, w których pierwszego dnia rozgrywaliśmy czasówkę (trening oficjalny), prefinał i finał, zawody rozgrywane będą na zasadach serii. Pierwszego dnia będziemy mieli czasówkę i dwa wyścigi kwalifikacyjne. Drugiego: prefinał i finał.

O kalendarzu, miejscach rozgrywania poszczególnych weekendów, kategoriach jeszcze napiszemy. Tymczasem poniżej oficjalne terminy rozgrywek w 2017 roku.

Rotax Max Challenge Poland
8-9 kwietnia – Toruń
29-30 kwietnia – Słomczyn lub Zielona Góra
12-13 maja – Bydgoszcz
9-11 czerwca – Słomczyn
21-23 lipca – Poznań
5-6 sierpnia – Słomczyn – Baltic Cup
16-17 września – Zielona Góra lub Poznań lub Radom

Rok Cup
22-23 kwietnia – Toruń
26-27 maja – Bydgoszcz
9-11 czerwca – Słomczyn
8-9 lipca – Zielona Góra
21-23 lipca – Poznań
12-13 sierpnia – Zielona Góra
9-10 września – Toruń

wspólne weekendy – w Rok Cup liczone jako mistrzostwa Polski
9-11 czerwca – Słomczyn
21-23 lipca – Poznań

Współzawodnictwo Dzieci i Młodzieży (mistrzostwa Młodzików)
23-24 września – Bydgoszcz

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here