PODZIEL SIĘ

WSK Champions Cup jest pierwszym weekendem wyścigowym serii w sezonie 2017. Na torze Adria International Raceway trwa walka w wyścigach kwalifikacyjnych. Jesteśmy po czasówkach.

W Adrii startuje pięciu polskich kierowców. Karol Basz, wicemistrz świata występuje w swojej flagowej kategorii OK. Pozostali Polacy występują w Mini 60. Dla dwójki z nich jest to debiut w popularnej „Wuesce”.

Mowa oczywiście o Kacprze Rogali i Marcelu Kucu, którzy debiutują w imprezie WSK. Tymoteusz Kucharczyk i Kacper Sztuka mają już za sobą starty w tym cyklu. Prześledźmy zatem jak poszło Polakom w treningach oficjalnych włoskiej imprezy.

Karol Basz, jeden z naszych faworytów, to obecnie jeden z najlepszych kierowców świata. Nie było więc niespodzianką, że polski zawodnik Kosmic Racing znalazł się w pierwszej trójce swojej kategorii po czasówce. Szybsi od niego byli tylko Norweg Dennis Hauger z CRG i Marokańczyk Sami Taoufik z Ricky Flynn Motorsport, podobnie jak Karol, kierowcy z wyrobioną marką.

Aktualny mistrz świata Hiszpan Pedro Hiltbrand, który przed sezonem zamienił team CRG na Tony karta zajął po czasówce piątą lokatę. W kategorii sklasyfikowanych jest 49 zawodników.

W najmłodszej klasie, którą bacznie obserwujemy z powodu czwórki polskich zawodników, najszybszy okazał się Federico Albanese z Włoch przed rodakiem Francesco Pulito i reprezentantem Republiki Południowej Afryki Saoodem Variawą. Najwyżej z Polaków uplasował się Tymek Kucharczyk, 11. w stawce, a Marcel Kuc zajął 14. pozycję.

Kacper Rogala debiutuje w WSK w kategorii Mini 60.
Kacper Rogala debiutuje w WSK w kategorii Mini 60.

Gorzej w czasówce wiodło się dwóm pozostałym polskim „miniakom”. Kacper Sztuka znalazł się ostatecznie na 36. pozycji, a Kacper Rogala dopiero na 83. miejscu. To prawdziwe frycowe jeśli chodzi o tego ostatniego, najmłodszego naszego reprezentanta.
Warto wspomnieć, że polski zespół WTR BirelART, który reprezentuje na zawodach Marcel Kuc ma pod swoja opieką również Włocha. To Cristian Bertuca, który po czasówce zajął 63. lokatę.
Kategoria Mini 60 jest najliczniejsza w Adrii. Sklasyfikowanych jest aż 105 zawodników.

W kategorii OK Junior, w której nie mamy reprezentanta pole position wywalczył włoski kierowca teamu Baby Race Adrea Rosso przed dwójką z CRG Francuzem Evannem Malletem i Hiszpanem Jose Gomezem. W stawce juniorów debiutuje wielu nowych kierowców, którzy w tym sezonie awansowali z kategorii Mini 60. Ogółem startuje ich 60.

W najszybszej kategorii KZ2, w której obserwujemy również najbardziej utytułowanych zawodników czasówka padła łupem Włocha Falvio Camponeschiego (CRG), a kolejne miejsca zajęli Niemiec David Beckmann z holenderskiego satelity CRG oraz kierowca fabryki Formula K Francuz Jeremy Iglesias.

Sobota w Adrii upłynie pod znakiem wyścigów kwalifikacyjnych. W niedzielę rozegrane zostaną wyścigi finalowe.

fot. Michał Rogala, WSK Promotion
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here