PODZIEL SIĘ

Kacper Rogala będzie w sezonie 2017 ścigał się w barwach teamu fabrycznego Praga Kart Junior Team. To znakomita wiadomość dla kibiców byłego najmłodszego mistrza Polski. Kacper doskonale odnajduje się po ciężkiej kontuzji, którą leczył kilka ostatnich miesięcy. Nowy sezon rozpoczął od znakomitej postawy w oficjalnych treningach przed WSK i treningach wolnych weekendu wyścigowego w Adrii.

praga-junior-team

Feralny weekend wyścigowy w Radomiu w ubiegłym sezonie pamiętamy wszyscy doskonale. Bardzo groźny wypadek w rywalizacji najmłodszych kierowców serii Rotax wykluczył Kacpra Rogalę z uczestnictwa w całym sezonie. Była to duża strata dla kierowcy, ale i rywalizacji, bowiem młodziutki zawodnik z Piaseczna zaliczał się do liderów Rotax Micro Max.

Kacper wrócił na tor pod koniec sezonu, podczas Family Kart Cup, kiedy to po raz pierwszy pokazał się za kierownicą wózka po kontuzji. W grudniu wystąpił w niezwykle licznej kategorii Mini 60 podczas trofeum Ayrtona Senny, jako kierowca juniorskiego zespołu Pragi. Tegoroczne zmagania rozpoczyna już jako etatowy zawodnik zespołu fabrycznego. Niedawno otrzymaliśmy informację, że w 2017 roku Kacpra zobaczymy tylko poza granicami kraju.

Kacper Rogala to nie jedyny polski akcent w juniorskim zespole Pragi. Podczas WSK Champions Cup, a mamy nadzieję, że również w pozostałej części sezonu inżynierem młodziutkiego kierowcy z Polski będzie Konrad Szafrański. Doskonale znany z polskich torów mistrzowski duet świetnie rozpoczął zmagania we włoskiej Adrii w WSK. W treningach wolnych polski duet osiągał znakomite wyniki na tle międzynarodowej czołówki. Zapytaliśmy Konrada o kilka słów komentarza.

kacper-rogala-adria
– Mamy jeszcze za mało treningów, żeby wszystko pracowało cudownie – mówi nam mechanik Kacpra Rogali. – Ale najważniejsze, że Kacper odblokował się i wyprzedza jak kiedyś. Z tego cieszę się najbardziej. Ten sezon musimy poświęcić na zapoznanie się ze wszystkim …ale myślę, że mój młody podopieczny wybrał najlepiej.

Śledźcie poczynania młodego kierowcy z Polski w ten weekend. To jego debiut w WSK.

fot. Michał Rogala, Praga Kart
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here