PODZIEL SIĘ

Rotax Eurofinale znów dla Polaków. W zakończonej w miniony weekend imprezie znów tryumfował polski kierowca, a kolejny stanął na podium najmłodszej kategorii. To już trzeci raz z rzędu, kiedy cieszymy się ze zwycięstwa naszych kierowców w Rotax Micro Max.

Bartłomiej Piekutowski został zwycięzcą trzeciej edycji tej międzynarodowej imprezy, a Filip Matejczyk zajął trzecią pozycję w kategorii Rotax Micro Max na torze w Brucku. Polacy tradycyjnie zdominowali rywalizację najmłodszej kategorii. Już po raz trzeci biało-czerwona flaga zawisła na najwyższym maszcie podczas dekoracji. Bartek Piekutowski (Uniq Racing) jest trzecim Polakiem, który wygrał tę imprezę. Wcześniej zwyciężali Marcel Kuc i Mateusz Lenart.

Bartek Piekutowski

Warto wspomnieć, że w kategorii Micro, oprócz Bartka Piekutowskiego i Filipa Matejczyka znakomitą pozycję uzyskał również aktualny mistrz Polski w tej kategorii Karol Pasiewicz, który ostatecznie uplasował się na piątym miejscu. Oprócz trójki wspomnianych w zawodach wystąpili również inni kierowcy z Polski, Jonathan Madden, Szymon Marut, Jan Jóźwiak, Aleksander Wójcicki i Dawid Maślakiewicz.

Dawid Maslakiewicz

Wszyscy wystąpili w finale imprezy z wyjątkiem Aleksandra Wójcickiego, który minimalnie przegrał udział w najważniejszym wyścigu, zajmując 7. pozycję w „biegu drugiej szansy” wobec sześciu pozycji kwalifikujących.

Filip Matejcyzk

Polacy po raz kolejny udowodnili, że nasza kategoria Rotax Micro Max jest jedną z najlepszych w Europie. Wysoki poziom, który prezentują kierowcy ścigający się na polskich torach przekłada się na imprezy międzynarodowe. Od pierwszej edycji Eurofinału w Brucku polscy zawodnicy wygrywają i notują najwyższe pozycje. W 2014 roku zwyciężył Marcel Kuc, trzeci był Mateusz Lenart, piąty Igor Drożyński. Rok później wygrał Mateusz Lenart, czwarty był Karol Pasiewicz, a w tym sezonie na podium znów mamy dwójkę Polaków, a w pierwszej piątce jest ich aż trzech.

Karol Pasiewicz

Klasyfikacja Rotax Eurofinale 2016 w Micro Max
1. Bartłomiej Piekutowski POL (Uniq Racing) =
2. Ronan Hakala EST (Aix RT) +0.525, +P4
3. Filip Matejczyk POL (Uniq Racing) +0.808, +P1
4. Maximilian Tarillion ARG (GHR) +2.961, +P1
5. Karol Pasiewicz POL (V-Kart) +3.521, +P3
6. Marcel Reisenberger AUT (VPD Racing) +6.041, +P3

15. Jonathan Madden POL +11.433, +P6
18. Szymon Marut POL (V-Kart) +13.907, +P4
24. Dawid Maślakiewicz POL (Ernst Racing) +24.136, +P4
30. Jan Jóźwiak (CRG RDP) +26.874, +P4

fot. Maciej Spinkiewicz
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here