PODZIEL SIĘ

Czwórka Polaków wystartowała w miniony weekend w austriackim Brucku w rywalizacji kategorii Mini Max Eurofinału Rotax. Najlepszy wynik uzyskał były zwycięzca w kategorii Micro Marcel Kuc. Nowowiśniczanin zanotował czwarte miejsce. Oczko niżej uplasował się Jerzy Spinkiewicz, a na szóstej pozycji finał zakończył Szymon Jabłoński.

Największe szanse na dobry wynik w rywalizacji kategorii Mini Max mieli Marcel Surmacz i Marcel Kuc, którzy po wyścigu prefinałowym zajmowali piątą i szóstą pozycję startową do finału, a więc trzecią linię. Niestety, pechowo walkę o zwycięstwo zakończył Marcel Surmacz, który po dobrym starcie, na pierwszym okrążeniu uczestniczył w incydencie i ostatecznie zajął 13. miejsce na mecie. W kwalifikacjach i prefinale kierowca KMS Europe prezentował się najlepiej wśród polskich kierowców, ale najwyraźniej ciąży na Marcelu Surmaczu swoiste fatum Eurofinału. To już trzeci rok z rzędu kiedy w pechowy sposób stracił możliwość walki o wygraną. Można powiedzieć, że uosobieniem pecha była również pozycja w stawce młodego Polaka z KMS.

Marcel Surmacz

Marcel Kuc po starcie przesunął się do przodu o dwie pozycje i utrzymując dobra dyspozycję do mety finiszował minimalnie tuż poza podium – na czwartej pozycji. Doskonale pamiętamy świetną dyspozycję Marcela przed dwoma laty, kiedy wygrywał w kategorii Micro Max. Teraz, w Mini Max zalicza się do ścisłej czołówki.

Ogromną niespodziankę sprawił w Austrii polskim kibicom Jerzy Spinkiewicz, który w prefinale zajął 12. miejsce, a w finale dojechał do mety na 6. pozycji. Ostatecznie, po karze dla jednego z rywali uplasował się na piątym miejscu i odebrał okazały puchar. Wyścig finałowy w Brucku można zaliczyć do jednego z najlepszych w wykonaniu kierowcy z Warszawy. Wysoka pozycja Jerzyka Spinkiewicza to kontynuacja jego dobrej formy w ostatnich tygodniach. Podczas weekendu wyścigowego w Toruniu w ramach Rotax Max Challenge Poland podopieczny teamu Uniq Racing zdobył swoje pierwsze podium.

Jerzy Spinkiewicz

Do ścisłej czołówki w kategorii Mini Max zaliczał się również kolejny z Polaków Szymon Jabłoński. Popularny „Diablo” był 11. w prefinale. Na metę finału przyjechał na 7. pozycji, ostatecznie sklasyfikowany został jednak na 6. miejscu. Bezpośrednio tuż poza podium mieliśmy zatem aż trzech polskich kierowców. Szkoda, ale to dowód, że podobnie jak w kategorii Micro Max, również kierowcy Mini należą do solidnych przeciwników europejskich rywali.

Szymon Jabłoński

Eurofinał w kategorii Mini Max wygrał Węgier Bence Tuzson, który na mecie finałowego wyścigu zjawił się jako pierwszy. Tuż za nim finiszował Rosjanin Egor Ganin, a trzeci był również węgierski kierowca Bence Valint.

Klasyfikacja Rotax Eurofinale 2016 w Micro Max
1. Bence Tuzson HUN (Top Motorsport) =
2. Egor Ganin RUS (VPD) +0.323, +P2
3. Bence Valint HUN (Hargitai Racing) +2.212, =
4. Marcel Kuc POL (V-Kart), +5.358, +P2
5. Jerzy Spinkiewicz POL (Uniq Racing) +14.013, +P7
6. Szymon Jabłoński POL (KRK) +14.406, +P5

13. Marcel Surmacz POL (KMS) +17.371, -P8

fot. Maciej Spinkiewicz
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here