PODZIEL SIĘ

Trzech polskich kierowców zadebiutowało w rywalizacji juniorów podczas tegorocznego Rotax Eurofinale w Austrii. Juniorzy rozegrali walkę o zwycięstwo po raz pierwszy w tej imprezie. W dwóch poprzednich edycjach o zwycięstwo w imprezie rywalizowali jedynie zawodnicy najmłodszych kategorii.

Sylwester Aleksiejevas, Kamil Donicz i Piotr Świeżaczyński wystąpili w Rotax Eurofinale, który w miniony weekend odbył się na austriackim torze w Brucku. Najwyższą pozycję z trójki Polaków uzyskał Piotr Świeżaczyński, który w wyścigu finałowym uplasował się na 19. miejscu. Oczko niżej rywalizację zakończył Sylwester Aleksiejevas, a Kamil Donicz nie ukończył wyścigu. Polscy juniorzy mogą mówić o sporym pechu w tej imprezie, a o największym Sylwester Aleksiejevas, który do finału ruszył z drugiej linii.

Kamil Donicz

W wyścigach kwalifikacyjnych najlepiej radził sobie Sylwester Aleksiejevas. Był trzeci w stawce po dobrych biegach. Na 11. pozycji sklasyfikowano Kamila Donicza, a na 26. Piotra Świeżaczyńskiego. W prefinale formę podtrzymał Sylwek Aleksiejevas, który finiszował na trzeciej pozycji, jednak finału mieszkający na stałe na Litwie kierowca Uniq Racing nie zaliczy do najlepszych. Po twardej walce na początku wyścigu ostatecznie musiał zadowolić się 20. miejscem w stawce. Podobnie jak Kamil Donicz, który uplasował się na dopiero 28. pozycji.

Aleksiejevas

Junior Max Eurofinale

Najlepszy wynik z Polaków uzyskał Piotr Świeżaczyński notujący w wyścigach kwalifikacyjnych pozycje w drugiej części stawki. W prefinale kierowca teamu Jastrzębski Racing, który w zawodach Eurofinału wystąpił gościnnie w KMS Europe, był 22. W finale przesunął się o trzy pozycje do przodu i ostatecznie został sklasyfikowany na 19. miejscu.

Piotr Swiezaczynski

Rywalizację juniorów wygrali Węgrzy. Pierwszy był Laszlo Toth, drugi Laszlo Sover. Na trzecim miejscu uplasował się Pavol Taborsky ze Słowacji.

Klasyfikacja Rotax Eurofinale 2016 w Junior Max
1. Laszlo Toth HUN (Daems Racing) =
2. Laszlo Sover HUN (ERT) +4.778, =
3. Pavol Taborsky SLK (ERT) +5.659, +P1
4. Lukas Dunner AUT (VPDR) +7.164, +P8
5. Mattia Muller AUT (Muller Broker) +7.538, +P2
6. Daniel Daum AUT (SWA RT) +7.685, +P3

19. Piotr Świeżaczyński POL (KMS) +23.447, +P3
20. Sylwester Aleksiejevas POL (Uniq Racing) +23.556, -P17
28. Kamil Donicz POL (Uniq Racing) DNF +17laps

fot. Maciej Spinkiewicz
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here