PODZIEL SIĘ

ERD z nowym kierowcą w kategorii Mini Rok rozpocznie rywalizację na toruńskiej Awix Racing Arenie. To Axel Kożuchowski, którego do tej pory mogliśmy oglądać w wyścigach kategorii Rotax Micro Max. Oprócz Axla team reprezentować będzie pięciu „etatowych” zawodników ERD. Oczy wielu obserwatorów będą z pewnością skierowane na świeżo upieczonego mistrza Polski młodzików, najmłodszego w ekipie Janka Przyrowskiego. Jaś zaliczył już zwycięstwo w tym sezonie w Toruniu.

Axel Kożuchowski

Oprócz dwójki wspomnianych kierowców, barw ERD w Toruniu bronić będą Piotr Czaja, Mikołaj Kania i Mateusz Piszczako (wszyscy kategoria Baby Rok) oraz Adam Piszczako (Mini Rok). W składzie zespołu zabraknie w Toruniu Stacha Nowickiego-Wysoskiego, którego miejsce zajął debiutujący w Mini Roku Axel Kożuchowski. Rywalizacja w Toruniu będzie z pewnością emocjonująca, bowiem aż trzech kierowców Elite Racing Development w najmłodszej kategorii ma szanse na podium klasyfikacji generalnej całego sezonu. Największe Jan Przyrowski i Piotr Czaja.

Ciekawi jesteśmy również postawy Axla Kożuchowskiego w kategorii Mini Rok. To jego debiutancki start. Utalentowany kierowca, który niedawno przeszedł do ERD wystąpi w najliczniejszej stawce Rok Cup z wieloma doświadczonymi rywalami. Ciężko jest wyrokować, ale doświadczenie zdobyte w rywalizacji Rotax Max Challenge Poland z pewnością przyda się w walce na toruńskim torze.

ERD

Ostatnie dni team Natalii Kowalskiej i Franka van der Windta spędził na torze w Bydgoszczy i Toruniu, gdzie przygotowywał się do toruńskich zawodów. To przedostatni weekend wyścigowy pucharu Roka w tym sezonie.

fot. Joanna Lenart (shotsport.pl), Kacper Kożuchowski
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here