PODZIEL SIĘ

Filip Wójtowicz wystartował w drugiej odsłonie międzynarodowej serii BNL. Polski kierowca na stałe mieszkający w Belgii zajął 8. miejsce w finale imprezy. Rywalizację w kategorii Rotax Max Senior, w której ścigał się Wójtowicz wygrał Belg Glenn van Parijs.

Wójtowicz był jedynym Polskiej startującym w imprezie rozegranej we Francji. Pierwszego dnia zawodów zanotował 21. czasówkę, a w wyścigach kwalifikacyjnych zajął 7. i 16. pozycję po karze od sędziów za niebezpieczne zachowanie na torze. Jednak w wyścigu finałowym uplasował się na 12. miejscu w stawce 22 kierowców.

Dzień później w treningu oficjalnym zajął 17. miejsce. Pierwszy wyścig kwalifikacyjny zakończył na 9. miejscu, w drugim zanotował 6. pozycję. Dobra forma polskiego kierowcy miała odzwierciedlenie w niedzielnym finale, kiedy Wójtowicz finiszował na 8. miejscu. I choć początkowo stracił kilka pozycji, zdołał je odrobić i wyprzedzić kilku rywali.

Filip Wójtowicz

Niedzielne zawody we Francji wygrał Belg Glenn van Parijs. Kolejne pozycje zajęli Austriak Nicholas Schoell i Brytyjczyk Jordan Brown-Nutley. Na ostateczne wyniki rywalizacji będziemy musieli jednak poczekać, bowiem wpłynął protest i klasyfikacja, którą prezentujemy jest nieoficjalna.

Kolejne zawody międzynarodowej serii BNL odbędą się w belgijskim Genk na początku września.

fot. Michael Melis (kartphoto.com)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here