PODZIEL SIĘ

ERD odniósł swój pierwszy sukces w krótkiej historii zespołu. Mistrzem Polski młodzików został Jan Przyrowski, który okazał się najlepszy w najmłodszej kategorii Roka. To pierwszy tytuł młodziutkiego kierowcy w przygodzie z kartingiem.

Jan Przyrowski potwierdził swoje wielkie aspiracje i wygrał tegoroczne mistrzostwa młodzików zaliczane do Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży. Tytuł młodziutki zawodnik ERD zapewnił sobie praktycznie w pierwszej rundzie, kiedy był nie do pokonania przez rywali w obu wyścigach. Wygrana pierwsza odsłona zawodów i trzecia pozycja w drugiej dały Jankowi pierwszy spory sukces w króciutkiej karierze zawodniczej.

ERD Podium

W kategorii Baby Rok w zespole ERD wystartowali jeszcze Piotr Czaja, Mikołaj Kania i Mateusz Piszczako. W klasyfikacji generalnej trójka wspomnianych zajęła kolejno piątą, ósmą i piętnastą pozycję. Kierowcy ERD znakomicie prezentowali się w pierwszej odsłonie mistrzostw, kiedy to Mikołaj Kania wywalczył trzecie miejsce, a Piotr Czaja był czwarty. Niestety w niedzielnych wyścigach nie udało się podopiecznym Natalii Kowalskiej i Franka van der Windta utrzymać wysokich pozycji. Sztuka ta udała się tylko Jankowi Przyrowskiemu.

Wśród kierowców Rotax Micro Max wystartował Axel Kożuchowski, który ostatecznie zanotował ósme miejsce w stawce 13 zawodników. W tej kategorii rozegrano tylko jedną rundę.

Axel Kożuchowski

W kategorii Mini Rok ERD miało jednego reprezentanta. To Adam Piszczako, który w klasyfikacji generalnej zajął 9. pozycję. Pierwszego dnia zawodów mistrzowskich uplasował się na 11. pozycji (dwa wyścigi zakończył również jako 11. w stawce). Dzień później był 8. po tym jak w obu biegach minął metę jako 9. kierowca.

fot. Joanna Lenart (shotsport.pl)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here