PODZIEL SIĘ

MM Kart i jego kierowca kategorii Mini Rok mają już za sobą dziesięć rund Rok Cup Poland. Ostatnie dwie odbyły się w Przeźmierowie na torze Poznań.

Miesiąc temu na torze w Przeźmierowie Damian Mazurek uzyskał rezultaty w środku stawki. Najpierw uplasował się na 10. pozycji, by dzień później zająć 13. miejsce. Tym razem młodziutki wrocławianin pierwszego dnia był 13., a w kolejnej odsłonie weekendu znalazł się na 20. pozycji.

Po sobotniej rundzie w Przeźmierowie uplasował się na 13. miejscu w stawce notując najpierw 19. pozycję w czasówce, a później po ciekawej rywalizacji z rywalami 14. miejsce w pierwszym wyścigu i bardzo dobre, 10. w drugim z finałów. 18 punktów na koncie podopiecznego Janusza Marciniszyna dało mu 13. lokatę w klasyfikacji indywidualnej.

W niedzielnej rundzie trening oficjalny Damian zakończył z 20. czasem. W pierwszym wyścigu przyjechał na metę na 16. pozycji, pierwszej nie punktowanej. W drugim finale minął metę jako 18. kierowca inkasując 8 punktów. W efekcie z ośmioma oczkami zajął 20. miejsce wśród 28 kierowców.

Damian Mazurek

Po dziesięciu rundach sezonu Damian wciąż zajmuje 12. pozycję w klasyfikacji generalnej. Kierowca MM Kart będzie kontynuował rywalizację na poznańskim torze, bowiem w następny weekend odbędą się tam mistrzostwa Polski młodzików w ramach Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży. Przypomnijmy, że przed rokiem Damian Mazurek wywalczył w tej imprezie tytuł wicemistrzowski zajmując po czterech wyścigach drugą pozycję w najmłodszej kategorii. Tym razem wystąpi w Mini Roku.

fot. Joanna Lenart (shotsport.pl)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here