PODZIEL SIĘ

Euro 2016 dotarło na kartingowy padok. Podczas zawodów Rotax Max Challenge w Poznaniu promotorzy zadbali o piłkarskich kibiców wśród kartingowców. Utworzono specjalną strefę kibica na mecz otwarcia mistrzostw Europy. Meczem interesują się również Rokkersi.

Przed kolejnym spotkaniem Polaków na Euro zapytaliśmy kartingowców o ich typy. Pamiętajmy, że w rozgrywkach kartingowych w Polsce uczestniczy również dwóch Niemców. To Marcel Prokscha-Koeppen, który ściga się w kategorii Rok GP i młodziutki, ale niezwykle rezolutny i elokwentny Marco Dittmann, który występuje w kategorii treningowej Micro Max. Mamą Marco jest Polka, więc z pewnością będzie miał rozdarte serce komu kibicować.

Robert Lewandowski
Zacznijmy od typu Marcela Prokschy-Koeppena. Niemiecki kierowca typuje remis. – Myślę, że mecz zakończy się remisem 1:1. To dobry typ jeśli chodzi o wynik tego spotkania – mówi Marcel. Przypomnijmy, że Niemiec rozpoczął w tym sezonie przygodę kartingową na polskich torach. Wcześniej ścigał się w niemieckich seriach, a jednym z jego największych sukcesów jest zwycięstwo w Sodi World Series. W Polsce Marcel występuje w barwach teamu DD Motorsport.

Kolejny z kierowców Rok GP, który spędził w Niemczech sporo czasu, Kuba Dobroszczyk typuje zwycięstwo dla Polski. – 2:1 dla nas – mówi Kuba i dodaje, że na murawie będzie gorąco. – Na boisku będzie „trzecia wojna światowa. Tak myślę. A po meczu Niemcy będą mieli nietęgie miny. W internecie chodzą memy z podobizną ich płaczącej kanclerz. Mam nadzieję, że taką będzie miała minę po meczu z Polską.

Mistrz Polski kategorii Rotax Max Marcel Jastrzębowski również wierzy w zwycięstwo Polaków. – Stawiam na wygraną naszej reprezentacji. Skromne 1:0. Będę kibicował naszym z całego serca. Musimy wygrać. Z remisu też będę zadowolony – mówi kierowca teamu Wyrzykowski Motorsport.

Kuba Błaszczykowski

Zwycięstwo Polaków typuje też Adam Gładysz, szef Gładysz Karting Team, który prognozuje 2:1 dla Polski. – Pierwszego spotkania Polaków słuchałem w samochodzie w drodze powrotnej z zawodów Rotax w Poznaniu. Kibicuję Polakom w Euro, oglądam mecze. Myślę, że wygrają z Niemcami.

Dawid Dziocha, jeden z kierowców Rotax Max typuje 1:1. – Wiem, że wygraliśmy z Niemcami w eliminacjach. Jestem za Polską, ale mam przeczucie, że będzie remis. 1:1 moim zdaniem – typuje zawodnik zespołu Jastrzębski Racing. Jego największy rywal w pucharze Polski Kuba Greguła również ma swój typ. – Stawiam 2:1 dla Polski. Wydaje mi się, że jak zagrają wszyscy nasi piłkarze to wygrają. Oczywiście bardzo możliwy jest też remis – mówi Kuba.

Zapytaliśmy o zdanie również Marco Dittmanna, którego rodzice tworzą parę polsko-niemiecką. W tej sytuacji Marco nie pozostaje nic innego jak zachować się jak prawdziwy dyplomata, choć jak mówi, jego serce bije bardziej w stronę Niemców. – Muszę zachować się neutralnie, aby nikogo nie urazić i będę cieszył się z każdej bramki – zapewnia rezolutny młodziutki kierowca na stałe mieszkający w niemieckim Schmölln. – Marco jest w trudnej sytuacji, gdyż jego tata kibicuje Niemcom, a ja oczywiście cały dom przygotowuje w barwach biało-czerwonych – mówi jego mama Agnieszka. – Oczywiście nie dopuszczam myśli, że ktoś w tym domu chce wygranej Niemców – wtrąca z uśmiechem. – Ja oczywiście mocno wierzę w zwycięstwo Polski i jak tylko nam się uda wygrać dzieci idą na drugi dzień do szkoły i przedszkola w kolorach biało-czerwonych…

Polacy

I wreszcie nasz ekspert, Kuba Szablewski, który oprócz ścigania się w kartingu jest piłkarzem. Przez długi czas trenował również piłkę nożną w klubie Polonia Środa Wielkopolska. – Myślę, że wygra Polska, chociaż Niemcy są jedną z najlepszych reprezentacji i nie raz pokazali ze umieją grać. To przecież mistrzowie świata! – mówi nam Kuba Szablewski. – Lecz w jednym z wywiadów usłyszałem, jak piłkarze Niemiec mówili, że Polska będzie bardzo trudna do ogrania. Myślę, że 2:1 dla Polski będzie dobrym wynikiem.

My również postanowiliśmy zgłosić nasz typ na ten mecz. Oczywiście wygra Polska, Inaczej być nie może!!!

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here