PODZIEL SIĘ

KRT Exprit objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej pucharu Roka w najliczniejszej kategorii. Kuba Szablewski, który znakomicie pojechał w Bydgoszczy i w Poznaniu wyprzedził rywali i samodzielnie objął prowadzenie. Jest na dobrej drodze, by w tym sezonie wznieść puchar Roka w najliczniejszej kategorii.

Podczas inauguracyjnych rund w Toruniu rozkręcał się powoli. Choć należał do najszybszych na torze to jednak nie wygrał ani pierwszej ani drugiej rundy. Zwycięstwo przyszło w Bydgoszczy, na domowym torze drużyny. Kuba Szablewski dwukrotnie zwyciężył pozostawiając rywali w pobitym polu. Jeden z faworytów do zdobycia tegorocznego pucharu swój wyczyn powtórzył w Poznaniu, gdzie po raz kolejny tryumfował dwukrotnie. Po weekendzie wyścigowym na poznańskim torze objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W kolejnych rundach nie udało mu się wygrać, ale fotela lidera „generalki” nie stracił. Wciąż jest pierwszy.

Jakub Szablewski

Warto wspomnieć, że pochodzący ze Środy Wielkopolskiej Kuba Szablewski ma już na swoim koncie zwycięstwo w pucharze Roka. Tryumfował w 2013 roku w najmłodszej kategorii Baby. Później dwukrotnie był wicemistrzem Polski młodzików, najpierw w Easykart 60 (2013), a później właśnie w Mini Rok (2015).

fot. Joanna Lenart (shotsport.pl)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here