PODZIEL SIĘ

Poznańska ekipa ścigała się w siódmej i ósmej rundzie Rok Cup Poland w Starym Kisielinie. Z weekendu wyścigowego na Ziemi Lubuskiej może być zadowolony Patryk Pawlikowski, który w siódmej odsłonie sezonu zajął 11. pozycję.

Patryk Pawlikowski fantastycznie zaprezentował się podczas pierwszego dnia zawodów. Po dwudziestej czasówce w treningu oficjalnym, w pierwszym biegu zanotował skok o pięć miejsc. Piętnasta pozycja w pierwszym finale była efektem skutecznej jazdy młodego kierowcy z Poznania. Jednak pełnię swoich możliwości Patryk pokazał w drugim wyścigu finałowym, kiedy wykorzystał walkę w środku stawki i wyprzedził kolejnych kilku rywali. W efekcie zameldował się na mecie w pierwszej dziesiątce, zajmując dziewiąte miejsce. To najwyższa pozycja jaką zajął w tym sezonie.

Drugiego dnia zawodów młodziutki poznanianin miał pecha. Uczestniczył w incydencie w pierwszym wyścigu, który pogrzebał szansę na walkę o wysokie pozycje. W efekcie zajął 20. miejsce w drugim finale i ostatecznie 23. w klasyfikacji indywidualnej. Dało mu to awans o jedną pozycję w „generalce” sezonu (20. miejsce).

Olaf Tyrakowski Z kolei Olaf Tyrakowski, który również uczestniczył w rywalizacji najliczniejszej kategorii Mini Rok pierwszego dnia uplasował się na 17. miejscu. Dzień później zanotował nieco słabszą dyspozycję zamykając drugą dziesiątkę. Po weekendzie w Starym Kisielinie pozostał na 24. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Mateusz JerzyńskiPecha miał z kolei tegoroczny debiutant Mateusz Jerzyński, który pierwszego dnia nie ukończył żadnego z punktowanych biegów. Oba zakończył na pierwszym kółku. Dzień później walczył startując z końca stawki. Tym razem zanotował kolejne punkty na swoim koncie po 22. pozycji w drugim wyścigu finałowym i opuścił ostatnią pozycję w klasyfikacji generalnej. Po czterech rundach w Poznaniu i Starym Kisielinie zajmuje 31. pozycję wśród 32 zawodników.

Klasyfikacja kategorii Mini Rok VII runda
1. Marcel Kuc (V-Kart) 70 pkt
2. Jakub Szablewski (KRT) 65
3. Wiktor Leśkiewicz (KRK) 45

11. Patryk Pawlikowski (R-Team) 18
17. Olaf Tyrakowski (R-Team) 10
27. Mateusz Jerzyński (R-Team) 0

Klasyfikacja kategorii Mini Rok VIII runda
1. Marcel Kuc (V-Kart) 75 pkt
2. Mateusz Lenart (ST Racing) 56
3. Jakub Szablewski (KRT) 43

21. Olaf Tyrakowski (R-Team) 9
23. Patryk Pawlikowski (R-Team) 6
25. Mateusz Jerzyński (R-Team) 4

fot. Joanna Lenart (shotsport.pl)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here