PODZIEL SIĘ

MG Racing znów na podium w kategorii juniorskiej. Podczas ostatniego weekendu wyścigowego drużyna z Krakowa cieszyła się z trzeciego miejsca Wojtka Grzyba w Junior Roku. Drugi z kierowców, Franek Palmirski tym razem w cieniu partnera z zespołu.

Niedzielne wyścigi na torze WallraV to dobra dyspozycja Wojtka Grzyba, który dwukrotnie przyjeżdżał na metę tuż za liderami. Po czwartej czasówce wystartował z drugiej linii i w pierwszym biegu pokonał w walce o trzecią pozycję najgroźniejszego rywala, Litwina Gustasa Grinbergasa. Na mecie przed krakowskim zawodnikiem zameldowali się tylko Adrian Janicki, lider klasyfikacji i znakomicie dysponowany Marcin Zając. W drugim biegu kierowca MG Racing braci Grzyb przyjechał na metę minimalnie za Grinbergasem, ale dzięki punktom zdobytym w pierwszej odsłonie rundy stanął na podium. Po raz pierwszy w tym sezonie.

Wojciech Grzyb

Wojciech Grzyb w tegorocznym sezonie należy do solidnego zaplecza czołówki kategorii juniorskiej. Trzykrotnie notował szóstą pozycję w stawce, raz był czwarty, ale znalazł się także na 12. miejscu. Ostatnia runda w Starym Kisielinie była najbardziej udana. Trzecie miejsce to pierwsze trofeum w 2016 i miejmy nadzieję, że nie ostatnie. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie Wojtek Grzyb zaliczył wszystkie rundy serii pucharowej i na zakończenie sezonu zajął 12. pozycję. Teraz po ośmiu rundach jest siódmy.

Drugi z kierowców MG Racing w kategorii juniorskiej Franciszek Palmirski, który znakomicie rozpoczął sezon notując podium podczas inauguracyjnego weekendu, w Starym Kisielinie pozostał w cieniu partnera z drużyny. Choć w pierwszej odsłonie zawodów zanotował piątą lokatę, to jednak drugiego dnia podium Grzyba przyćmiło jego dziesiąte miejsce.

Franek Palmirski
Nie ulega jednak wątpliwości, że Franek Palmirski to objawienie tego sezonu w kategorii juniorskiej. Po ośmiu rundach zajmuje szóstą pozycję w stawce wyprzedzając tym samym o jedno miejsce Wojtka Grzyba. W minionym sezonie ścigał się w kategorii Mini i zanotował na koniec 14. pozycję wśród 32 kierowców.

Klasyfikacja VII rundy kategorii Junior Rok
1. Adrian Janicki (Jastrzębski) 75
2. Marcin Zając (DD Motorsport) 60
3. Danielius Vavilovas (WTR) 43
4. Gustas Grinbergas (WTR) 42
5. Franciszek Palmirski (MG Racing) 31
6. Szymon Urbaniak (URB) 30

8. Wojciech Grzyb (MG Racing) 26

Klasyfikacja VIII rundy kategorii Junior Rok
1. Marcin Zając (DD Motorsport) 70
2. Adrian Janicki (Jastrzębski) 65
3. Wojciech Grzyb (MG Racing) 42
4. Gustas Grinbergas (WTR) 40
5. Michalina Sabaj (DSR Racing) 35
6. Szymon Urbaniak (URB) 29

10. Franciszek Palmirski (MG Racing) 20

fot. Joanna Lenart (shotsport.pl)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here