PODZIEL SIĘ

CEE rozegrała swój kolejny weekend wyścigowy w kategorii Junior Max. Tym razem areną zawodów był węgierski tor Pannonia, gdzie swój pierwszy tryumf w tej serii zaliczył Sylwester Aleksiejevas. Litewski kierowca Uniq Racing, ścigający się na co dzień w Polsce wygrał czasówkę, prefinał i super finał.

Zwycięstwo Aleksiejevasa to pierwsza wygrana tego kierowcy w CEE. Miesiąc temu we Włoszech Sylwester był ósmy, a podium zaliczył Mateusz Pyłka. Teraz Litwin okazał się najszybszy, a lider polskiej ekipy juniorskiej we Włoszech, mimo znakomitej postawy w zawodach, nie znalazł się wśród najlepszych. Powodem było wykluczenie po rywalizacji w super finale.

Mateusz Pyłka

Oprócz Sylwestra Aleksiejevasa i Mateusza Pyłki na Węgrzech wystartowali Kamil Donicz, Mateusz Kaprzyk, Piotr Świeżaczyński i Nikitas Bekiaris. W pierwszej dziesiątce kierowców tej najliczniejszej kategorii znalazł się jedynie Kamil Donicz. Mateusz Kaprzyk zajął 12. pozycję, Nikitas Bekiaris 16., Mateusz Pyłka ostatecznie uplasował się na 18. miejscu, a Piotr Świeżaczyński był 27.

Kamil Donicz

Liderami kategorii juniorskiej na Pannonii byli Sylwester Aleksiejevas i Mateusz Pyłka. To oni nadawali ton wyścigom i zajmowali czołowe pozycje. Litwin wygrał czasówkę i prefinał, Mateusz Pyłka plasował się tuż za nim. W finale to polski kierowca przyjechał na metę jako pierwszy przed Aleksiejevasem, W super finale znów tryumfował litewski kierowca Uniq Racing przed Węgrem Laszlo Soverem i Mateuszem Pyłką. Niestety Polak został wykluczony z wyścigu z przyczyn technicznych i wylądował ostatecznie na 18. pozycji w klasyfikacji indywidualnej.

Junior Max

Klasyfikacja końcowa II rundy CEE w Junior Max
1. Sylwester Aleksiejevas LTU 122 pkt
2. Laszlo Sover HUN 116
3. Lukas Dunner AUT 112
4. Zsambor Kovacs HUN 101
5. Boldizsar Szabo HUN 100
6. Juho Parviainen FIN 96

8. Kamil Donicz POL 93
12. Mateusz Kaprzyk POL 82
16. Nikitas Bekiaris POL 75
18. Mateusz Pyłka POL 67
27. Piotr Świeżaczyński POL 45

fot. Mirosław Stępiński (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here