PODZIEL SIĘ

Wyrzykowski Motorsport czterokrotnie wygrywał w International Rotax Poland Trophy. Jest szansa na kolejne zwycięstwa.

W 2013 roku w ekipie Wyrzykowski Motorsport zwycięstwa w międzynarodowym cyklu zaliczyli Dominik Musiatowicz (Junior Max) i Łukasz Bartoszuk (Rotax Max). Dwa lata później kierowcy Marka Wyrzykowskiego powtórzyli ten sukces wygrywając w Rotax Max, ponownie Łukasz Bartoszuk, oraz DD2 Max, w której zwyciężył Karol Jurmanowicz. W tym sezonie ekipa znów ma szanse na zwycięstwo w dwóch kategoriach. Po dobrym inauguracyjnym weekendzie wyścigowym Rotax Max Challenge w Starym Kisielinie faworytami w swoich kategoriach są Piotr Wiśnicki (Junior) i Karol Jurmanowicz (DD2).

Piotr Wiśnicki

Stawka jest wysoka. W tym sezonie zwycięstwo w dwóch rundach International Rotax Poland Trophy daje przepustkę na finał światowy we Włoszech w najszybszej kategorii. O bilet walczyć będą z pewnością Karol Jurmanowicz i Sławomir Murański, zawodnicy DD2. Obaj dwukrotnie zasmakowali już występu w największej imprezie świata w Hiszpanii i Portugalii.

Najbliższy weekend wyścigowy w Bydgoszczy to nie tylko impreza międzynarodowa. To również rundy Rotax Max Challenge Poland, w których zobaczymy „tradycyjny” zestaw kierowców drużyny z Lublina. Pod szyldem Wyrzykowski Motorsport zobaczymy więc wspomnianych zawodników DD2 i Junior Max, ale również Igora Drożyńskiego (Mini Max), Macieja Koconia (Junior Max) czy mistrz Polski Marcela Jastrzębowskiego (Rotax Max).

Marcel Jastrzębowski

W zespole pojawi się również nowa twarz. Debiutant Wiktor Żyliński, który po raz pierwszy wystartuje za kierownicą gokarta. Dla młodego kierowcy z Podlasia będzie to pierwszy start w Rotax Max Challenge Poland. Wiktor Żyliński pojedzie w kategorii juniorskiej, na podwoziu, które jeszcze niedawno używał Paweł Myszkier.

Zwycięstwa w International Rotax Poland Trophy zawodnikow teamu Wyrzykowski Motorsport:
2013 – Dominik Musiatowicz (Junior Max)
2013 – Łukasz Bartoszuk (Rotax Max)
2015 – Łukasz Bartoszuk (Rotax Max)
2015 – Karol Jurmanowicz (DD2 Max)

fot. Piotr Augustyniak (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here