PODZIEL SIĘ

Super One Series rozegrała swoją drugą rundę. Na torze w Rissington rywalizowała ponad setka kierowców w sześciu kategoriach. W ramach imprezy odbyły się eliminacje brytyjskich mistrzostw, kwalifikacji narodowych oraz międzynarodowych eliminacji w X30.

W ramach mistrzostw Anglii rywalizowano w kategoriach Rotax. Ścigali się kierowcy kategorii Mini Max, Junior i Rotax Max. W IAME Cadet rozegrano zawody mistrzostw Wielkiej Brytanii, a w juniorskiej i seniorskiej kategorii X30 odbyły się kwalifikacje międzynarodowe.

William Pettitt

W kategorii Mini Max dwukrotnie zwyciężał Jensen Butterfield i wygrał klasyfikację indywidualną. Kolejne pozycje w rundzie zajęli Dexter Patterson i Jonny Edgar. Wśród juniorów Rotaxa zwycięstwami w wyścigach podzielili się Joe Turney i William Pettitt. Zwycięzcą rundy został Joe Turney, który o 4 punkty wyprzedził Pettitta i o 13 Jonathana Hoggarda.
W kategorii seniorskiej Rotax Max wygrał Josh White, który zwyciężył w drugim wyścigu, choć startował z czwartego miejsca. Kolejne pozycje w klasyfikacji rundy zajęli James Johnson, trzeci w finale 2 i Josh Collins.
W kategoriach X30 zwyciężali Gordon Mutch (X30 Junior) i Sam March (X30 Senior).

Scott Mackrell - Coles Racing - Little Rissington - @Kartpix.net

Angus Fender

Najwięcej kierowców, bo aż 40 zgromadziła na starcie mistrzowska kategoria IAME Cadet. Rundę po niesamowitej walce wygrał Joshua Rattican, szósty w finale 2 zwycięzca pierwszego wyścigu. Drugą pozycję w klasyfikacji zajął Harry Thompson, który miał tyle samo punktów co Rattican, a trzeci w całym weekendzie Jonny Wilkinson.

Taylor Barnard

Fot. Chris Walker (kartpix.net)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here