PODZIEL SIĘ

V-Kart Racing Team zaliczył kolejne rundy polskiego pucharu Rok. Trójka kierowców wystartowała w kategoriach Mini i Baby bydgoskich zawodów. Podopieczni byłego wielokrotnego mistrza Polski byli niezwykle szybcy w stawce Mini. Marcel Kuc dwukrotnie stawał na podium.

Po inauguracyjnych rundach obu pucharowych serii V-Kart przystąpił do kolejnych zawodów. Tym razem drużyna wystąpiła w pucharze Roka w Bydgoszczy, gdzie Marcel Kuc, Karol Pasiewicz i Szymon Marut ścigali się w dwóch kategoriach. Najlepszy wynik uzyskał mistrz Polski w kategorii Mini Rok Marcel Kuc. Kierowca z Nowego Wiśnicza dwukrotnie stawał na podium zawodów, w III i IV rundzie pucharu zajmując drugie miejsce.

Marcel Kuc zajął drugą pozycję w obu rundach w Bydgoszczy, ale zachował prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Marcel Kuc zajął drugą pozycję w obu rundach w Bydgoszczy, ale zachował prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Z kolei mistrz Polski w kategorii Rotax Micro Max Karol Pasiewicz, który również uczestniczy w rywalizacji Mini Roka, zajął 10. i 4. pozycję w dwóch odsłonach pucharu. Do podium IV rundy zawodnikowi z Łodzi zabrakło zaledwie jednego punktu. Trzecią pozycję przegrał z Maciejem Banasiem. Kluczowy był drugi wyścig finałowy, w którym Karol Pasiewicz przyjechał na metę tuż za swoim głównym rywalem do podium.
W klasyfikacji generalnej Mini Roka kierowcy V-Kart zajmują czołowe miejsca. Marcel Kuc wciąż prowadzi (260 pkt), ma jednak zaledwie 5 punktów przewagi nad drugim Jakubem Szablewskim. Karol Pasiewicz jest czwarty (128 pkt).

Karol Pasiewicz uplasował się na 10. i 4. miejscu w obu bydgoskich rundach.
Karol Pasiewicz uplasował się na 10. i 4. miejscu w obu bydgoskich rundach.

Najmłodszy w ekipie V-Kart, tarnowianin Szymon Marut ścigał się w kategorii Baby Rok. Podopieczny Andrzeja Szymańskiego zaprezentował się znacznie lepiej niż w otwierających sezon rundach w Toruniu. Co prawda w dwóch piątkowych wyścigach uplasował się na 15. pozycji, ale dzień później wszedł do pierwszej dziesiątki stawki zajmując ósmą pozycję w klasyfikacji indywidualnej.
W klasyfikacji generalnej kategorii Szymon Marut zajmuje po czterech rundach 11. pozycję z 80 punktami na koncie. Prowadzi Julian Śmiechowski (227 pkt).

Szymon Marut w Bydgoszczy zaprezentował się znacznie lepiej w Toruniu.
Szymon Marut w Bydgoszczy zaprezentował się znacznie lepiej w Toruniu.

Po zawodach pucharu Rok zespół przygotowuje się do kolejnej imprezy w Bydgoszczy. Tym razem V-Kart wystartuje w III i IV rundzie Rotax Max Challenge Poland. Przypomnijmy, że podobnie jak przed rokiem drugi finał IV rundy pucharu Rotax będzie jednocześnie memoriałem pamięci Igora Gila. W Bydgoszczy wystartują Marcel Kuc i Karol Pasiewicz.

fot. Joanna Lenart (shotsport.pl)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here