PODZIEL SIĘ

Mistrzostwa Europy CIK FIA w najszybszych kategoriach zakończyły swój pierwszy weekend we Francji. Poznaliśmy dwóch zwycięzców w KZ i KZ2. To Włosi Marco Ardigo i Luca Corberi z Tony Karta.

W kategorii KZ, w której widzieliśmy wielu mistrzów świata i Europy bezkonkurencyjny był Włoch Marco Ardigo, jedna z gwiazd Tony Karta. Były mistrz Europy i świata znakomicie poradził sobie z rywalami, notując w finałowym wyścigu pierwszą pozycję. Ardigo rozpoczął marsz do zwycięstwa we francuskiej rundzie od 10. miejsca w czasówce. W obu wyścigach kwalifikacyjnych zajmował wysokie pozycje. Najpierw był drugi, a później czwarty z najlepszym czasem wyścigu.

W prefinale nie pozostawił złudzeń rywalom przyjeżdżając na metę na pierwszej pozycji. W decydującym wyścigu również był pierwszy, a kolejny w stawce, również Włoch Flavio Camponeschi zakończył wyścig ze stratą ponad dwóch sekund do Ardigo. Trzeci na podium francuskich zawodów był zawodnik gospodarzy Jeremy Iglesias.

Luca Corberi

W kategorii KZ2 zwyciężył Włoch Luca Corberi. Wygrana młodego zawodnika Tony Karta była niespodzianką, bowiem Corberi w pierwszej fazie zawodów nie należał do najszybszych kierowców. Swój festiwal szybkiej jazdy rozpoczął dopiero w wyścigach kwalifikacyjnych, gdzie zanotował drugie, trzecie i czwarte miejsce. W czasówce był dopiero siódmy. Znakomicie zaprezentował się w prefinale swojej grupy wygrywając ze swoim rodakiem Leonardo Lorandim wymienianym jako jeden z głównych faworytów kategorii KZ2.

Finał był formalnością. Corberi znakomicie wystartował uzyskując pierwsza lokatę na trzecim okrążeniu. Nie oddał jej do końca, meldując się na mecie z ponad czterosekundową przewagą. Podium kategorii KZ2 uzupełnili Włoch Fabian Federer i Francuz Paolo Besancenez.

W najnowszym numerze miesięcznika Polski Karting możesz przeczytać wywiad z Luką Corberim (kliknij link)

Klasyfikacja I rundy mistrzostw Europy KZ
1. Marco Ardigo ITA (Tony/Vortex) =
2. Flavio Camponeschi ITA (CRG/Parilla) +2.298, +P3
3. Jeremy Iglesias FRA (Sodi/TM) +2.843, +P1
4. Patrik Hajek CZE (Kosmic/Vortex) +3.711, +P4
5. Ben Hanley GBR (Croc Promotions/TM) +4.022, +P1

Klasyfikacja I rundy KZ2
1. Luca Corberi ITA (Tony/Vortex) +P1
2. Fabian Federer ITA (CRG/Modena) +4.259, +P2
3. Paolo Besancenez FRA (Tony/Vortex) +4.443, =
4. Leonardo Lorandi ITA (Tony/Vortex) +4.611, +P2
5. Stan Pex NED (CRG/Vortex) +5.445, -P4

fot. Alex Vernardis (The RaceBox)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here