PODZIEL SIĘ

Piotr Wiśnicki zajął dziewiąte miejsce w zawodach pierwszej rundy CIK FIA Karting Academy Trophy. Jedyny polski przedstawiciel w tej imprezie zaliczył bardzo dobre wyścigi. Do grupy finałowej awansował bezpośrednio po kwalifikacjach, a w finale uzyskał najlepszy czas okrążenia.

Pierwsza runda rywalizacji o trofeum Akademii Kartingowej CIK FIA była bardzo udana dla jedynego Polaka w stawce. Podopieczny Marka Wyrzykowskiego zadebiutował w nowej kategorii OK-Junior i był to debiut na miarę oczekiwań. Wiśnicki świetnie sobie radził w czasówce i wyścigach kwalifikacyjnych, w prefinale był 11., a w wyścigu finałowym przyjechał na metę na 9. pozycji.

Piotr Wiśnicki podczas piątkowych treningów.
Piotr Wiśnicki podczas piątkowych treningów.

Dodatkowo w finale polski kierowca uzyskał najlepszy czas okrążenia. Warto również wspomnieć, że Polak był w gronie dwóch zawodników, którzy podczas weekendu wyścigowego w Essay zeszli poniżej bariery 50 sekund, jeśli chodzi o czas okrążenia. Czas 49.957 uzyskał w jednej z sesji treningowych przed wyścigami o punkty.

Zawody we Francji wygrał Brytyjczyk Callum Bradshaw przed Duńczykiem Madsem Eilso Hansenem i Francuzem Thomasem Mialane. Piotr Wiśnicki po pierwszej rundzie zajmuje 11. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja I rundy CIK FIA Karting Academy Trophy
1. Callum Bradshaw GBR, =
2. Mads Eilso Hansen DAN, +0.990, +P1
3. Thomas Mialane FRA, +2.784, -P1

9. Piotr Wiśnicki POL, +6.707, +P2 (Best lap wyścigu: 50,011s)

fot. Robert Wiśnicki, Alex Vernardis (The RaceBox)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here