PODZIEL SIĘ

WSK Super Master Series rozpoczęła trzecią odsłonę cyklu na południu Włoch. Tor La Conca jest areną kolejnej rundy tych międzynarodowych rozgrywek. Dla ponad dwustu kierowców to półmetek tegorocznych zawodów. Wśród startujących są dwaj Polacy.

W piątek na La Conce rozegrano czasówki w trzech kategoriach. Wśród kierowców OK obserwowaliśmy ubiegłorocznego mistrza świata z teamu Kosmic Racing Karola Basza. Niestety, treningu oficjalnego Polak nie zaliczy do najbardziej udanych. Basz zaliczył trzynastą czasówkę ze stratą ponad 0.4 sekundy do zdobywcy pole position, Amerykanina Sargeanta. We wcześniejszych treningach wolnych tempo Polaka było jednak bardzo przyzwoite. W dwóch sesjach krakowianin plasował się na 5. miejscu. Oby „trzynastka”  z czasówki nie okazała się pechowa przed sobotnimi wyścigami kwalifikacyjnymi. Przypomnijmy, że Karol Basz na torze La Conca w roku ubiegłym sięgnął po mistrzostwo świata. Jednak w dwóch poprzednich odsłonach tegorocznego Super Master Series zdobył zaledwie 9 punktów, nie kończąc wyścigów finałowych obu rund.

Czasówkę wygrał wspomniany wcześniej kierowca teamu Ricky Flynn Motorsport Logan Sargeant, który o zaledwie 0.022 sekundy wyprzedził Brytyjczyka Clementa Novalaka z Tony Karta. Trzeci był Włoch Lorenzo Travisanutto, tegoroczny debiutant i bez wątpienia odkrycie sezonu. Dopiero 16. pozycję w treningu oficjalnym zajął lider klasyfikacji generalnej cyklu Hiszpan Pedro Hiltbrand z CRG.

Karol Basz

W najmłodszej kategorii Mini 60 widzieliśmy drugiego z Polaków, młodziutkiego Huberta Laskowskiego, kierowcę RB Racing. Polski kierowca rywalizuje w gronie 71 zawodników. W piątek odbyły się treningi wolne, a walkę o najlepsze czasy najmłodsi rozstrzygną w sobotę. W dotychczasowych treningach Laskowski plasował się w drugiej części stawki swoich grup, zajmując miejsca w drugiej dziesiątce.

W kategorii OK-Junior trening oficjalny wygrał Duńczyk Noah Watt z zespołu Baby Race, który wyprzedził dwóch kierowców zespołu Ricky Flynn Motorsport Brytyjczyka Fina Kenneally (RFM) i Marokańczyka Samiego Taoufika (RFM). Wśród juniorów rozegrano również dwa heaty. Zwyciężyli Fin Kenneally i Ulysses De Pauw z Birela.

Natomiast wśród kieroworiców kategi KZ rewanż wzięli kierowcy teamu CRG. Najlepszą czasówką mógł pochwalić się Flavio Camponeschi, a tuż za nim uplasował się Paolo De Conto. Trzecie miejsce zajął Jordon Lennox-Lamb.

W czołówce kategorii seniorskiej OK zabrakło wicelidera klasyfikacji generalnej Duńczyka Nicklasa Nielsena, który już wcześniej anonsował zaangażowanie w sezonie 2016 w serii wyścigowej Audi Sport TT Cup (będzie się ścigał razem z Gosią Rdest). W OK startuje na La Conce tylko 26 kierowców.

fot. Alex Vernardis (The Race Box)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here